SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe – wspinaczka zamiast lekcji

Po feriach zimowych zostały już tylko wspomnienia. Tymczasem SKARPA BYTOM proponuje odskocznię od szkolnej rutyny. Zamiast siedzieć w szkolnej sali, uczniowie mogą spędzić dwie godziny lekcyjne w największym centrum wspinaczkowym w Polsce.

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe – wspinaczka zamiast lekcji

Powrót do szkoły po dwóch tygodniach wolnego nie dla każdego ucznia był łatwy. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM przypomina, że najlepszą odskocznią od nauki jest aktywność fizyczna. Obiekt wraca z ofertą dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków.

Zajęcia w szkolnej sali czy na ściance wspinaczkowej?

SKARPA BYTOM zaprasza grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli do przygody na ściankach wspinaczkowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Planowany czas zajęć to dwie godziny lekcyjne. W tym czasie dzieci mogą przetestować czternaście torów wspinaczkowych w strefie Gryfnego Wspinania oraz dziecięcą boulderownię. Cena, 20 zł za ucznia, obejmuje również wypożyczenie sprzętu oraz opiekę operatorów ścianki, którzy w pełni zapewniają bezpieczeństwo uczestników. Dodatkowo wspinaczka odbywa się przy pomocy nowoczesnej i bezpiecznej autoasekuracji. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to zmienne obuwie sportowe i wygodne ubranie.

Rezerwacja jest możliwa od poniedziałku do piątku w godz. 9-16. Zapisy odbywają się mailowo pod adresem: recepcja@skarpa.bytom.pl.

Czy to sport dla dzieci?

Strefy wspinaczkowe dostępne w naszym obiekcie dostosowane są do każdego stopnia zaawansowania i wieku. – Odwiedzają nas nawet trzylatki, które świetnie radzą sobie na Gryfnym Wspinaniu. Każdy może spróbować swoich sił z tym sportem. Zachęcam do odwiedzenia nas zarówno z grupą szkolną jak i z przedszkolakami. To świetna forma integracji, która uczy odpowiedzialności za drugą osobę – mówi Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego Skarpa Bytom. Dodaje, że dyscyplina zyskuje na popularności w Polsce, a zawodnicy Polskiego Związku Alpinizmu osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Półkolonie

Zapisy na kolejną edycję zimowych półkolonii w SKARPIE BYTOM

Mistrzostwa Polski i Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we wspinaczce sportowej w Skarpie Bytom

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we wspinaczce

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Otwarcie zewnętrznych ścian wspinaczkowych w SKARPIE BYTOM

Otwarcie zewnętrznych ścian wspinaczkowych w SKARPIE BYTOM

Udana Majówka 2023 Pomysły na rekordowo długi weekend majowy Sprawdźcie te fajne propozycje

Udana Majówka 2023. Pomysły na długi weekend majowy

Zdjęcie wyróżniające

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich