Skansen w Chorzowie znów otwarty dla zwiedzających

Skansen w Chorzowie, po dwóch miesiącach przerwy, znów jest otwarty dla gości, choć na razie jedynie w trybie spacerowym.

Skansen

Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, czyli popularny skansen, było jedną z pierwszy instytucji w naszym mieście zamkniętych dla zwiedzających z powodu pandemii koronawirusa. Stało się to już 10 marca. Teraz znów można zwiedzać skansen, ale jedynie w trybie spacerowym, czyli bez możliwości wchodzenia do wnętrz zabytkowych obiektów oraz do siedziby muzeum.

Muzeum będą mogli odwiedzać tylko turyści indywidualni (bez zwiedzania grupowego). Zawieszona została realizacja usługi przewodnickiej oraz możliwość korzystania z urządzeń dotykowych. Trzeba również przestrzegać kilku ważnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego: w strefie wejścia do muzeum będą mogły przebywać jednocześnie cztery osoby zwiedzające, w czasie przebywania na terenie ekspozycji zwiedzający będą musieli obowiązkowo zasłaniać usta i nos (np. maseczką) oraz zachowywać pomiędzy sobą co najmniej dwumetrową odległość – podobnie jak w innych miejscach ogólnodostępnych, zwiedzający będą też musieli korzystać z płynu dezynfekującego. Godziny otwarcia chorzowskiego skansenu pozostają bez zmian.

fot. Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon