Skandal w Chorzowie! Okradziono umierającą kobietę podczas reanimacji!

W miniony weekend w Chorzowie doszło do skandalicznego zdarzenia. Podczas reanimacji umierającej kobiety jeden z gapiów ukradł jej torbę. Sprawę opisali ratownicy medyczni, a osoby, które mogą pomóc w schwytaniu złodzieja proszone są o kontakt z policją.

ARC
Ambulans

Zdarzenie, którego doszło w sobotę, 30 stycznia, opisano na blogu „Śląski sanitariusz”. Około godz. 11.00 w Chorzowie przy ul. Krzywej 15 zasłabła kobieta, doszło u niej do nagłego zatrzymania krążenia. Wezwano pogotowie, ale mimo długotrwałych działań ratunkowych kobiety nie udało się uratować. Okazało się również, że podczas zamieszania z ratowaniem kobiety, jeden z gapiów ukradł jej torbę, która leżała obok na ulicy.

- Jakim trzeba bym "czymś" żeby w takiej chwili myśleć i ostatecznie okraść umierającego człowieka w chwili gdy toczy się walka o jego życie? - czytamy na blogu „Śląski sanitariusz”.

Jak opisują ratownicy była to torba na ramię, niebieska bądź fioletowa, skórzana lub z eko-skóry. Sprawa została zgłoszona na policję, a świadkowie zdarzenia lub osoby, które mogą pomóc w schwytaniu złodzieja, proszeni są o kontakt z Komendą Policji w Chorzowie.

AKTUALIZACJA:

Po rozmowie z rodziną 72-letniej kobiety policjanci ustalili, że wychodząc z domu z całą pewnością posiadała swoją torebkę koloru granatowego, a w niej m.in. dokumenty.

- W toku podjętych działań ustalili świadka, który zarejestrował przebieg zdarzenia. W trakcie analizy zapisu uzyskali wizerunek kobiety, która w rękach trzyma granatową torebkę – informuje policja.

Poszukiwana kobieta ubrana była w szarą kurtkę oraz ciemne spodnie. Na twarzy miała białą maseczkę, a na głowie ciemną czapkę. Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać kobietę ze zdjęcia lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jej tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami II komisariatu w Chorzowie pod nr tel. 47 85 456 10, lub pod adresem e-mail: kp2@chorzow.ka.policja.gov.pl.

Policja apeluje także o kontakt do kierowców, którzy 30 stycznia, którzy około godz. 12.00, przejeżdżali w rejonie ul. Krzywej, a posiadają kamerki samochodowe.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow poszukiwany1

Chorzów: Poszukiwany złodziej. Kradł na terenie...

Policja 112

Krok od tragedii w Chorzowie. Poszukiwany...

Chorzow poszukiwany

Chorzowska policja poszukuje Jana Zadworskiego

Kajdanki

Umówił się na spotkanie z policjantami i…...

Zlodzieje chorzow

Złodzieje z Chorzowa. Ukradli alkohol wart...

Hazard

Nielegalny hazard przy Urzędzie Miasta Chorzów

Przemoc w rodzinie

Chorzów: Agresywny mąż musiał opuścić mieszkanie!