Siódme zwycięstwo z rzędu! Ruch Chorzów rozgromił Gwarka!

Niebiescy są nie do zatrzymania! Ruch Chorzów rozgromił na swoim boisku Gwarka Tarnowskie Góry 5:1. To było siódme zwycięstwo z rzędu!

Ruch gwarek

Ruch Chorzów był faworytem tego spotkania i nie zawiódł. Już w 16. minucie pierwsze trafienie dla Niebieskich zaliczył Łukasz Janoszka, sześć minut później drugą bramkę dołożył Patryk Sikora. Po błędzie Jakuba Bieleckiego, bramkarza Ruchu, kontaktową bramkę dla Gwarka w 36. minucie zdobył Sebastian Siwek, ale to był jedyny gol dla zespołu z Tarnowskich Gór. Po przerwie do siatki trafiali już tylko Niebiescy: Mariusz Idzik (67. minuta), Kacper Kawula (71. minuta) i Michał Mokrzycki (90. minuta).

– Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Pomimo wyniku 5:1 ten mecz wcale nie był taki prosty. Przeciwnik grał dokładnie tak, jak zakładaliśmy. Gwarek ustawiony był bardzo nisko, a my dopóki nie strzeliliśmy trzeciej bramki, nie mogliśmy być spokojni. Pomimo tego, że przez 90 minut dominowaliśmy na boisku – dla TV Niebiescy mówił Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów.

Po 14 rozegranych spotkaniach Niebiescy, z 35 punktami, są liderem 3. grupy 3. ligi. Pięć punktów mniej ma Polonia Bytom, a na 3. miejscu jest Ślęża Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska ma 27 punktów, ale rozegrał o jeden mecz mniej. W najbliższą sobotę Ruch Chorzów zagra na wyjeździe z Miedzą II Legnica.