Silesia Marathon 2021: Ruszyły zapisy!

Do tegorocznej edycji Silesia Marathonu pozostało jeszcze ponad 8 miesięcy, ale przygotowania warto zacząć już teraz. Tym bardziej, że właśnie ruszyły zapisy na bieg!

Biegacze Silesia Marathon
Silesia marathon

Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się 3 października, a organizator uruchomił już zapisy na wszystkie trzy dystanse rozgrywane w ramach Silesia Marathon, Śląskie 1921-2021.

- Za nieco ponad 8 miesięcy znów będziecie mogli pokonać wyjątkową trasę prowadzącą przez największe śląskie miasta i finiszować na wspaniałej bieżni Stadionu Śląskiego – mecie, o jakiej marzy każdy pasjonat biegania – informuje organizator.

Organizatorzy maratonu przygotowują się na frekwencyjny rekord. W 2021 roku w maratonie może wziąć udział 5000 zawodników, a w półmaratonie pobiec może 8000 osób. Natomiast z 50-kilometrowym ultramaratonem w tym roku może się zmierzyć nie 300, tylko aż 1000 biegaczy. Zapisy drogą elektroniczną będą prowadzone do 15 września.

Start i meta Silesia Marathonu na Stadionie Śląskim

Start i meta biegu, tak jak poprzednio, będą na Stadionie Śląskim. To – jak podkreślają organizatorzy – gwarantuje komfortowy udział w zawodach, a także wygodę dla kibiców.

- Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was promocyjną opłatę startową, w ramach której do 12 lutego będziecie mogli zarejestrować się na wybrany dystans w jednakowej cenie 80 zł. Do wyboru jest: maraton, półmaraton i ultramaraton – dodają organizatorzy.

Zapisy trwają na stronie silesiamarathon.pl. Tam również można znaleźć informacje o wysokości opłat i czasie obowiązywania pozostałych progów cenowych.

fot. FB/Silesia Marathon

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon