Siedem projektów z Chorzowa! Znamy wyniki II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali o rozdysponowaniu 10 mln zł w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu wybrano aż siedem projektów związanych z Chorzowem.

Brass band

Propozycje zadań w tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego składano od marca do maja, a teraz mieszkańcy regionu wybrali projekty, które uznali za najciekawsze.

- Mieszkańcy mogli wybierać wśród 90 zadań podzielonych na poszczególne pule wojewódzką i 7 pul podregionalnych. Głosowano elektronicznie za pośrednictwem strony ebo.slaskie.pl. Między 9 a 23 września odnotowano 20 719 ważnych głosowań – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Jakie projekty z Chorzowa wybrano w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim?

Wśród 40 zadań wybranych do realizacji w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego znalazło się aż siedem związanych z Chorzowem. Z puli wojewódzkiej realizowany będzie m.in. projekt Śląskie ZOO w ochronie cietrzewia, głuszca i dropia oraz ginących gatunków bażantów - budowa wolier, który zakłada budowę sześciu całorocznych wolier dla ginących gatunków rodzimych kuraków leśnych – głuszca i cietrzewia oraz niewystępującego już w stanie naturalnym w Polsce dropia i wybranych gatunków bażantów egzotycznych. Nasze miasto obejmie także projekt Śląskie kocha siatkówkę!.

W puli z podregionu nr 5, obejmującego: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Zabrze w głosowaniu wybrano budowę Ogrodu Społeczności Parkowej w Parku Śląskim, który ma tworzyć kameralną przestrzeń, gdzie każdy znajdzie chwilę wytchnienia i będzie mógł prowadzić różnego rodzaju akcje i spotkania proekologiczne. Do realizacji zatwierdzono także cztery inne zadania, które obejmą Chorzów: Kultura PLUS w Spółdzielczym Domu Kultury, "Chorzowski Brass Band" po Ślonsku rajzuje i w kożdym mieście koncertuje, In-nY Weekend – Kultura na Warsztacie i Rozwój sportów wodnych w podregionie nr 5.

fot. FB/Chorzowski Brass Band

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zoo pingwiny

Chorzów: ZOO nadal otwarte, ale na nowych zasadach

Chorzow zoo pingwiny

Chorzów zoo: Od kwietnia 2021 r. nowe godziny...

Kondor wielki

Chorzów: Smutna wiadomość z ZOO. Zmarł...

Chorzow siemianowicka 103

Były konie, będą domy? Plany na teren po...

Park slaski aleja rozana

Zmodernizowano alejki w Parku Śląskim

Park slaski

Chorzów: Park Śląski ma już 70 lat! To czas na...

Park parking

Przede wszystkim goście. W Parku Śląskim...