Sezon w liczbach. Ruch Chorzów podsumował rozgrywki w 2. lidze

Emocje po awansie Niebieskich do 1. ligi już opadły, a przygotowania do startu sezonu jeszcze nie ruszyły. To dobry moment na podsumowanie rozgrywek w 2. lidze. Ruch Chorzów przedstawił je w liczbach.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów

Ruch Chorzów w sezonie 2021/2022 rozegrał 36 spotkań. Łącznie wystąpiło w nich 30 zawodników, w tym 9 młodzieżowców. Jednak tylko jeden z nich zagrał we wszystkich meczach i to w każdym pełne 90 minut.

Jakub Bielecki zagrał we wszystkich meczach Ruchu Chorzów

Chodzi o bramkarza Niebieskich – Jakuba Bieleckiego. Jak wyliczyli na Cichej spędził on na boisku łącznie 3270 minut i aż 17 razy zachował czyste konto. Za nim uplasowali się Łukasz Janoszka (2784 minuty w 35 meczach) i Michał Mokrzycki (2749 minut w 33 meczach). Z kolei najkrócej na boisku był Kamil Chiliński – zaledwie 19 minut w 2 spotkaniach. Najwięcej wejść z ławki zanotowali Piotr Wyroba i Filip Żagiel – każdy z nich po 20.

Najlepszym strzelcem Ruchu Chorzów w minionym sezonie był Daniel Szczepan. Zdobył dla Niebieskich 15 bramek. Na drugim miejscu znaleźli się wspólnie Tomasz Foszmańczyk i Michał Mokrzycki, którzy strzelili po 9 bramek. Podium, z 6 bramkami, zamyka Łukasz Janoszka. „Ecik” zanotował też najwięcej asyst – 5.

Najskuteczniejsi strzelcy dostali także najwięcej kartek: Michał Mokrzycki – 9 żółtych, Daniel Szczepan – 8 żółtych, Tomasz Foszmańczyk – 6 żółtych. W całym sezonie tylko raz piłkarz Niebieskich zobaczył czerwoną kartkę – to Rusłan Zubkov.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Artur Pląskowski

Pierwsze wzmocnienia w Ruchu Chorzów

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

„Czarna manifestacja” kibiców Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów Puszcza Niepołomnice

Ruch Chorzów wiceliderem. Trener Niebieskich tonuje nastroje

Ruch Chorzów Maciej Sadlok

Maciej Sadlok wraca do Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów Przemysław Szur

Ruch Chorzów wzmacnia obronę

Daniel Szczepan

Najlepszy strzelec Niebieskich zostaje na Cichej!

Seweryn Siemianowski

Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów