Sezon w liczbach. Ruch Chorzów podsumował rozgrywki w 2. lidze

Emocje po awansie Niebieskich do 1. ligi już opadły, a przygotowania do startu sezonu jeszcze nie ruszyły. To dobry moment na podsumowanie rozgrywek w 2. lidze. Ruch Chorzów przedstawił je w liczbach.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów

Ruch Chorzów w sezonie 2021/2022 rozegrał 36 spotkań. Łącznie wystąpiło w nich 30 zawodników, w tym 9 młodzieżowców. Jednak tylko jeden z nich zagrał we wszystkich meczach i to w każdym pełne 90 minut.

Jakub Bielecki zagrał we wszystkich meczach Ruchu Chorzów

Chodzi o bramkarza Niebieskich – Jakuba Bieleckiego. Jak wyliczyli na Cichej spędził on na boisku łącznie 3270 minut i aż 17 razy zachował czyste konto. Za nim uplasowali się Łukasz Janoszka (2784 minuty w 35 meczach) i Michał Mokrzycki (2749 minut w 33 meczach). Z kolei najkrócej na boisku był Kamil Chiliński – zaledwie 19 minut w 2 spotkaniach. Najwięcej wejść z ławki zanotowali Piotr Wyroba i Filip Żagiel – każdy z nich po 20.

Najlepszym strzelcem Ruchu Chorzów w minionym sezonie był Daniel Szczepan. Zdobył dla Niebieskich 15 bramek. Na drugim miejscu znaleźli się wspólnie Tomasz Foszmańczyk i Michał Mokrzycki, którzy strzelili po 9 bramek. Podium, z 6 bramkami, zamyka Łukasz Janoszka. „Ecik” zanotował też najwięcej asyst – 5.

Najskuteczniejsi strzelcy dostali także najwięcej kartek: Michał Mokrzycki – 9 żółtych, Daniel Szczepan – 8 żółtych, Tomasz Foszmańczyk – 6 żółtych. W całym sezonie tylko raz piłkarz Niebieskich zobaczył czerwoną kartkę – to Rusłan Zubkov.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon