Seniorzy płacą mniej. Rabaty na atrakcje w Parku Śląskim

Przejazd „Elką”, wizyta w skansenie i w ZOO czy zwiedzanie Stadionu Śląskiego – dla osób 60+ te atrakcje będą tańsze. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który obchodzimy 1 października, Park Śląski będzie świętować przez cały miesiąc.

Elka2

- Odwiedzając nasz park możecie Państwo skorzystać z rabatowej Środy Seniora, a już w najbliższy weekend zapraszamy na warsztaty z rękodzieła oraz spacery po parku z przewodnikiem - wyjaśnia Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

„Elka” dla seniora za 5 zł

Osoby powyżej 60 roku życia w każdą środę października za przejazd kolejką linową „Elka” w jedną stroną zapłacą tylko 5 zł. Taki rabat będzie obowiązywał także od 1 do 4 października. Dodatkowo w tych dniach na pierwszych 20 seniorów, którzy skorzystają z „Elki” czekają specjalne niespodzianki.

Zwiedzanie chorzowskiego skansenu za pół ceny

Promocyjna cena dla seniorów obowiązuje także w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli popularnym skansenie. W każdy dzień, oprócz poniedziałków (wstęp jest wtedy bezpłatny), spacer wśród zabytków architektury drewnianej osoby, które ukończyły 60 rok życia będzie kosztował tylko 4 złote. Seniorzy mogą też nabyć katalog z wystaw, które odbyły się w skansenie za złotówkę.

Rabaty dla seniorów w chorzowskim ZOO

W śląskim Ogrodzie Zoologicznym seniorzy mogą korzystać ze specjalnych zniżek przez cały sezon. Osoby, które ukończyły 60 lat mają zapewniony bezpłatny wstęp do ZOO w każdą środę niezależnie od pory roku. W pozostałe dni mogą nabyć bilety ulgowe – w sezonie letnim w cenie 10 zł, a w zimowym 5 zł.

- Bezpłatny wstęp obowiązuje codziennie, niezależnie od pory dla osób, które ukończyły 70 lat – przypomina Park Śląski.

Zwiedzanie Kotła Czarownic o połowę tańsze

Także Stadion Śląskim oferuje rabaty dla osób 60+. Od 1 do 4 października i w każdą październikową środę seniorzy mogą zwiedzać legendarny Kocioł Czarownic za pół ceny. Trasa krótka jest dostępna za 9.50 zł, trasa średnia, 12 zł, a trasa długa 14.50 zł.

Weekend z atrakcjami dla seniorów

W najbliższy weekend, 3 i 4 października, atrakcje dla seniorów zapewni Fundacja Park Śląski. Na stacji „Elki” przy Stadionie Śląskim wolontariusze fundacji i instruktorzy od godz. 10.00 do 16.00 będą prowadzić warsztaty z robienia biżuterii z koralików i kartek z zastosowaniem haftowania matematycznego, malowanki oraz decoupage. Seniorzy mogą się także wybrać na spacer po parku z przewodnikiem, który opowie o jego historii i roślinności. Spacery odbędą się w trzech turach: od godziny 10.00, 12.00 oraz 14.00.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon