„Sekret Requiem” w Chorzowskim Centrum Kultury. Najsłynniejsze arie z oper W. A. Mozarta

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na spektakl „Sekret Requiem”, w reżyserii Michała Znanieckiego, połączony z baletową interpretacją „Requiem” W. A. Mozarta w choreografii Jacka Tyskiego, do Chorzowskiego Centrum Kultury już 28 kwietnia, o godz. 18:00.

„Sekret Requiem” to spektakl teatralno-operowy, który wprowadzi publiczność w tajemniczą historię śmierci Wolfganga Amadeusza Mozarta i towarzyszącą jej aurę ostatniej kompozycji artysty - „Requiem”.

Mroczne zjawy, duchy zmarłych nękają Cesarza Leopolda II, u którego artysta był nadwornym kompozytorem muzyki kameralnej. Kto jest winny przedwczesnej śmierci wielkiego kompozytora? Żona? Siostra? Kochanka? A może otruł go konkurent muzyczny Antonio Salieri? Poszlaki nie są jednoznaczne, każdy może okazać się zabójcą.

Najsłynniejsze arie z oper W. A. Mozarta

Teatralnej narracji poszukiwań towarzyszą najsłynniejsze arie z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta w brawurowym wykonaniu artystów Opery Śląskiej (Adam Sobierajski, Anna Borucka, Gabriela Gołaszewska, Ewelina Szybilska/ Marta Huptas, Adam Woźniak, Maciej Komandera. Chór, Orkiestra Opery Śląskiej pod dyr. Macieja Tomasiewicza).

Spektakl, w połączeniu z interpretacją baletową „Requiem” stanowi ważny dyptyk, z jednej strony wprowadzając publiczność w tło historyczne, z drugiej zaś, oferując niezapomnianą ucztę muzyczną. Spektakl „Requiem d-moll” w tym roku nominowany był do Złotej Maski w kategorii „Przedstawienie roku”.

Premiera wydarzenia miała miejsce 13 kwietnia, spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem recenzentów oraz publiczności.

Bilety na spektakl 28 kwietnia o godz. 19:00 w Chorzowskim Centrum Kultury dostępne są na stronie: https://opera-slaska.pl/system...

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon