Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie apeluje o pomoc

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie poszukuje domów tymczasowych dla szczeniaków i kociąt. Prosi także o mleko i karmę dla zwierząt.

Kotek

Pracownicy schroniska poszukują osób z Chorzowa i Świętochłowic, które zechcą się zająć szczeniakami i kociętami do czasu, kiedy nie znajdą domów na stałe.

- Od osoby zapewniającej dom tymczasowy oczekujemy doświadczenia w opiece nad kociętami/szczeniakami. Osoba taka powinna być świadoma, że opieka nad maleństwem wymaga poświęcenia – czytamy w apelu schroniska.

Schronisko przypomina, że w opiece nad małymi psami i kotami konieczne jest karmienie z butelki co 2-3 godziny oraz pielęgnacja zwierząt i dbanie o ich higienę. W każdym potencjalnym domu tymczasowym będzie przeprowadzona wizyta przedadpocyjna. Domy tymczasowe będą miały zapewnioną opiekę weterynaryjną oraz niezbędne akcesoria takie jak: mleczko, transporter czy ręczniki.

Chorzowskie schronisko prosi także o pomoc w żywieniu małych zwierząt, które codziennie tam trafiają. Chodzi o mleczko specjalistyczne oraz karmę dla karmiących matek.

fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....