Ruszyły zapisy na Bieg Wiosenny 2022 w Parku Śląskim

Kolejna edycja Biegu Wiosennego w Parku Śląskim odbędzie się 20 marca 2022 r. Na szlifowanie formy zostały więc jeszcze dwa miesiące, ale na bieg można się zapisać już teraz. Warto się pospieszyć, bo później opłata startowa będzie wyższa.

fot. FB/Park Śląski
Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Bieg Wiosenny cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy. Jego 9. edycja odbędzie się w Parku Śląskim 20 marca 2022 r. Start zaplanowano na Polach Marsowych, a zawodnicy będą finiszować na bieżni Stadionu Śląskiego. Trasa biegu liczy 10 km.

- Trasa jest urokliwa, wiedzie przez parkowe alejki. Uczestnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną – tak jak było to w ubiegłym roku. Co ważne – wytyczona trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – podkreśla Dagmara Piskorz, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Szczegółowa trasa biegu ma zostać udostępniona na stronie internetowej Parku Śląskiego nie później niż 10 dni przed biegiem. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne starty, tak jak w ubiegłym roku, będą się odbywały indywidualnie w godzinach 9.00 – 13.00. W przypadku zniesienia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 możliwy będzie wspólny start o godz. 10.00.

Zapisy na Bieg Wiosenny 2022

Zapisy na Bieg Wiosenny 2022 trwają na stronie https://zapisy.sts-timing.pl/806/. Warto się pospieszyć, bo jeżeli zrobi się to szybko, to zapłaci się mniej.

Wysokość opłaty startowej:

  • uiszczona płatnością on-line (przelewem) do dnia 27.02.2022 r. wynosi 69 zł
  • uiszczona płatnością on-line (przelewem) w dniach 28.02-10.03.2021 r. wynosi 89 zł
  • organizator przewiduje także sprzedaż pakietów w biurze zawodów w dniach 18, 19, 20 marca do wyczerpania limitu miejsc. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 99 zł

W poniedziałek, 24 stycznia, na liście startowej było już ponad 170 osób, a limit uczestników ustalono na 2 500 osób. - Dla każdego biegacza przewidziano specjalny pakiet startowy, który będzie można odebrać w biurze zawodów. Określiliśmy 6 kategorii dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn – mówi Dagmara Piskorz. Limit czasowy na pokonanie trasy biegu ustalono na 90 minut. Zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety w tym czasie będą musieli przerwać bieg i zejść z trasy.

W ubiegłym roku w Biegu Wiosennym wzięło udział ponad 1,5 tys. osób. W kategorii generalnej mężczyzn zwyciężył Mateusz Mrówka z Radlina z czasem 31:47, a w kategorii kobiet Sandra Michalak z Sosnowca z czasem 37:32. Dwa lata temu z powodu pandemii COVID-19 bieg odwołano, ale odbył się nieoficjalnie pod hasłem „Pobiegnij, korona Ci z głowy nie spadnie”.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon