Ruszyła budowa Vendo Parku w Chorzowie Batorym

W Chorzowie Batorym dyskontów spożywczych nie brakuje, a teraz mieszkańcy tej dzielnicy będą mieli także park handlowy. Na pohutniczych terenach ruszyła budowa Vendo Parku.

O planach budowy Vendo Parku w Chorzowie Batorym informowano już pod koniec ubiegłego roku. Pierwszy park handlowy w tej dzielnicy powstaje przy ul. Szpitalnej, na terenach należących niedawno do Huty Batory, tuż obok sklepu sieci Lidl. Już w grudniu 2019 r. spółka Trei Real Estate, do której należy marka Vendo Park, kupiła tam ponad 1,5 ha gruntu.

Otwarcie Vendo Parku w Chorzowie Batorym planowane jesienią

– Start budowy projektu planowany jest na wiosnę 2021 r., a otwarcie na jesień tego samego roku – informowała Maja Michalak z biura prasowego Trei Real Estate (za miasto.pro).

Zgodnie z zapowiedziami prace już ruszyły. Na terenie obok ronda im. Gerarda Cieślika przy ul. Szpitalnej pojawił się już ciężki sprzęt i tablica informacyjna, zgodnie z którą to „budowa czterech budynków handlowych wraz z zagospodarowaniem terenu”. Inwestorem jest Trei Real Estate Poland Sp. z o. o., a generalnym wykonawcą Daldehog Poland Sp. z o. o.

Jakie sklepy będą w Vendo Parku w Chorzowie

Najnowszy Vendo Park otwarto tydzień temu w Piekarach Śląskich. Znajdują się tam takie sklepy, jak: Biedronka, Neonet, Hebe, Smyk, TEDi, Dealz, KiK czy Sinsay. Listy sklepów, które będą w chorzowskim Vendo Parku jeszcze nie podano, ale pewnie będą zbliżone do tych w innych obiektach tej sieci parków handlowych.

– W tym gronie znajdą się najemcy typowi dla obiektów sieci Vendo Park, a należą do nich: sklepy odzieżowe, odzieżowo-przemysłowe, RTV/AGD, drogeria czy sklep spożywczy – informowało w ubiegłym roku biuro prasowe dewelopera.

Sieć Vendo Parków Grupa Trei Real Estate rozwija w Polsce, Czechach i na Słowacji. W Polsce pierwszy taki park handlowy powstał w 2013 r. w Nysie. W woj. śląskim są także w Dąbrowie Górniczej czy Częstochowie.

Wcześniej pisaliśmy:

W Chorzowie Batorym powstanie park handlowy?

Jesienią nowy park handlowy w Chorzowie Batorym

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon