Ruszyła 7. edycja akcji „Superpływak” na chorzowskich basenach

Styl dowolny, a liczy się tylko pokonany dystans. We wtorek, 1 lutego 2022 r., w Chorzowie ruszyła 7. edycja akcji „Superpływak”. W ubiegłym roku najlepszy chorzowski pływak pokonał ponad 500 km! Jak będzie tym razem?

fot. pixabay.com
Pływak w basenie

W akcji może wziąć udział każdy miłośnik pływania, a przystąpienie do niej nic nie kosztuje. Prowadzona jest na dwóch basenach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie – w Kompleksie Sportowym Hajduki na ul. Granicznej 92 oraz przy pl. Powstańców Śląskich 1.

Jak wziąć udział w akcji „Superpływak”?

7. edycja chorzowskiej akcji „Superpływak” prowadzona jest od 1 lutego do 30 listopada 2022 r. Wystarczy w tym okresie odwiedzić jeden z dwóch basenów MORiS-u, wypełnić zgłoszenie i po prostu pływać. - Dystans można pokonywać dowolnym stylem, po przepłynięciu każdej długości należy dotknąć ściany basenu. Każdy uczestnik sam liczy sobie przepłyniętą liczbę metrów za każdym razem, gdy jest na basenie i wychodząc zgłasza tę liczbę ratownikowi wpisując się do zeszytu zawodów. Przepłynięty dystans należy wpisać w metrach – czytamy w regulaminie akcji.

- Powodzenie akcji uzależnione jest od uczciwości uczestnika – podkreślają organizatorzy.

Prawidłowy przebieg akcji nadzorują ratownicy, którzy zapisują pokonany dystans na liście uczestników. Będzie ona aktualizowana w każdy ostatni dzień miesiąca na stronie internetowej MORiS Chorzów. Przez cały czas trwania akcji sumuje się przepłynięty dystans każdego uczestnika. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w akcji tylko pod nadzorem trenera, instruktora pływania, rodzica lub opiekuna prawnego.

Jaki dystans trzeba przepłynąć?

Każdy z uczestników akcji w czasie jej trwania może przepłynąć dowolny dystans. Żeby uzyskać tytuł trzeba jednak „nabić” odpowiednią liczbę kilometrów:

  • 150 km - tytuł „Złotego Superpływaka”
  • 100 km - tytuł „Srebrnego Superpływaka”
  • 50 km - tytuł „Brązowego Superpływaka”

Uczestnicy, którzy w czasie trwania akcji pokonają dystans co najmniej 50 km, zostaną zaproszeni na uroczyste zakończenie akcji, połączone z wręczeniem wyróżnień, które odbędzie się w grudniu 2022 r. W ubiegłym roku tytuł „Złotego Superpływaka” zdobyło 13 osób, „Srebrnego Superpływaka” – 3, a „Brązowego Superpływaka” – 11. Najlepszy był Mieczysław Latacz, który w czasie trwania akcji przepłynął w sumie 507 km.

Superpływak 2022
Superpływak 2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon