Ruszył pociąg do kultury. Pojedzie także przez Chorzów

Kina, teatry, muzea czy filharmonie z terenu całego województwa śląskiego wyruszyły we wspólną podróż „Pociągiem do kultury”. To akcja, dzięki której w Kolejach Śląskich można otrzymać darmowy bilet powrotny z wybranego wydarzenia kulturalnego.

Koleje Śląskie
Koleje slaskie

„Pociąg do kultury” to zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Bierze w nim udział blisko 350 instytucji kultury z naszego regionu. W Chorzowie to m.in.: Teatr Rozrywki, Miejska Galeria Sztuki MM, Górnośląski Park Etnograficzny, Muzeum w Chorzowie oraz domy kultury. Pełna lista instytucji dostępna jest na stronie Kolei Śląskich.

Jak otrzymać darmowy bilet na „Pociąg do kultury”?

Żeby skorzystać z darmowego bilety powrotnego wystarczy posiadać bilet na wydarzenie organizowane przez jedną z instytucji kultury znajdującą się na liście oraz bilet na przejazd do miejscowości, w której wydarzenie jest organizowane. Na ich podstawie w kasach biletowych Kolei Śląskich lub w pociągu zostanie wydany bezpłatny bilet powrotny. Relacja „z powrotem” musi odpowiadać relacji „tam”. Bezpłatne przejazdy pociągami ograniczone są relacjami niewybiegającymi poza obszar województwa śląskiego.

Oferta obowiązuje od 15.07.2020 r. do 31.12.2020 r. lub do wyczerpania puli środków.

fot. Koleje Śląskie/Flickr

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon