Ruszył nabór kandydatów do Chorzowskiej Rady Seniorów na lata 2022-2025

W piątek, 17 grudnia 2021 r., ruszył nabór kandydatów na członków Chorzowskiej Rady Seniorów 4. kadencji 2022-2025. Kto może zostać członkiem rady?

Chorzów Rynek Urząd Miasta

Chorzowska Rada Seniorów została utworzona w 2015 roku. W jej skład wchodzą przedstawiciele osób starszych oraz przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób oraz przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych. Ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny w kwestiach związanych z seniorami, a jej celem działania - zgodnie ze statutem - jest m.in. „pobudzenie aktywności seniorów i zbudowanie platformy solidarności i porozumienia międzypokoleniowego”.

Kto może zostać członkiem Chorzowskiej Rady Seniorów?

W skład rady wchodzi 15 osób. Jej członkiem może zostać:

 • przedstawiciel osób starszych – mieszkaniec Chorzowa, posiadający poparcie co najmniej 15 innych mieszkańców w wieku senioralnym, tj. co najmniej 60-letnich
 • przedstawiciel podmiotu działającego na rzecz osób starszych

Zgłaszanie kandydatów do rady seniorów trwa od 17 do 31 grudnia 2021 r. Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony bip.chorzow.eu. Wypełnione formularze należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Chorzów w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Karta zgłoszeniowa kandydata do Chorzowskiej Rady Seniorów” lub przesłać do urzędu pocztą. Termin wyborów do rady zostanie podany do wiadomości w terminie 14 dni od zakończenie przyjmowania zgłoszeń.

W skład obecnej Chorzowskiej Rady Seniorów wchodzą:

 1. Durczok Iwona
 2. Kot Andrzej
 3. Kukowka Helena
 4. Muszyński Andrzej
 5. Nowak Maria
 6. Olejniczak Dariusz
 7. Pąchalska Irena
 8. Prządka Stefan
 9. Sodowski Andrzej (przewodniczący)
 10. Staszowska Urszula
 11. Swoboda Zdzisław
 12. Szczepanek - Szmajduch Władysława (wiceprzewodnicząca)
 13. Szpularz Jerzy
 14. Ziaja Róża
 15. Wysocka - Podorwanow Luiza ( od dnia 05.11.2021 r. )

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon