Ruszył drugi etap remontu Alei Harcerskiej w Parku Śląskim

W ubiegłym roku wyremontowano pierwszy odcinek Alei Parkowej, teraz przyszedł czas na kolejny. Ten aleja od dawna domagał się remontu, bo to jeden z ważniejszych i najczęściej uczęszczanych traktów w Parku Śląskim. Prace zakończą się na początku sierpnia, a ich koszt to ponad 1,9 mln złotych.

Aleja

W ubiegłym roku wyremontowano pierwszy odcinek al. Harcerskiej między ulicą Parkową a rondem przy Stadionie Śląskim. Drugi etap prac obejmuje kilkusetmetrowy odcinek od stadionu do al. Klonowej. Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni i kanalizacji deszczowej. Aleja Harcerska zdecydowanie wymagała już naprawy i częściowej wymiany podbudowy.

– Szczególnie po burzach widać, że woda w tym miejscu stoi. Dlatego tak ważny jest również remont kanalizacji. Nie była modernizowana od początku powstania parku – podkreśla Maciej Gabryś, wiceprezes Parku Śląskiego.

Prace na al. Harcerskiej oznaczają utrudnienia dla gości Parku Śląskiego

Prace na al. Harcerskiej oznaczają znaczne utrudnienia, bo to jeden z najczęściej uczęszczanych traktów w Parku Śląskim.

– Uprzejmie prosimy osoby korzystające z uroków parku o wzięcie pod uwagę prowadzonych prac remontowych i występujących utrudnień. Warto mieć na uwadze, że dzięki nim jakość tej przestrzeni, ku zadowoleniu wszystkich użytkowników, poprawi się. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość- – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Zarządu Parku Śląskiego.

Roboty na al. Harcerskiej są obecnie prowadzone na jednej z nitek. Dopiero po ich zakończeniu rozpoczną się po drugiej stronie. Tak, by ten główny ciąg komunikacyjny był w miarę możliwości dostępny dla gości Parku Śląskiego.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon