Ruszają prace na ul. Powstańców w Chorzowie. Droga zostanie zamknięta

We wtorek, 18 sierpnia, około południa zamknięta zostanie ul. Powstańców w Chorzowie, na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Jagiellońskiej – informuje MZUiM Chorzów. Rozpoczną się tu prace związane z przebudową torowiska, jezdni i chodników.

Powstancow22

Już od tygodnia ul. Powstańców w Chorzowie nie jeżdżą tramwaje, a teraz zamknięta będzie także dla samochodów. Dopuszczony zostanie jedynie przejazd pojazdów obsługujących budowę oraz dojazd do posesji. Ruch odbywać się będzie jednokierunkowo – od ul. Chrobrego w kierunku ul. Jagiellońskiej. Na tym odcinku obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się.

- Pojazdy zaopatrzenia obsługujące placówki handlowe położone przy remontowanym odcinku ul. Powstańców będą mogły korzystać z wyznaczonych zastrzeżonych miejsc postojowych zlokalizowanych przy ulicach Sobieskiego i Zjednoczenia – informuje MZUiM Chorzów.

Na ul. Sobieskiego – między ulicami Powstańców i Dąbrowskiego – wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów. Zmieniony zostanie także sposób parkowania, ze skośnego na równoległy do osi jezdni.

Jakie objazd wyznaczono w centrum Chorzowa?

W związku z zamknięciem remontowanego odcinka ul. Powstańców wyznaczono objazdy:

  • od skrzyżowania ul. Powstańców i ul. Jagiellońskiej (z kierunku ul. Rynek) do ulicy Sobieskiego (budynki nr 1-14): łącznicą estakady w kierunku Katowic, ul. Katowicką, ul. Dąbrowskiego
  • od skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i ul. Wolności do ulicy Rynek: ul. Strzelców Bytomskich, ul. Dąbrowskiego, ul. Konopnickiej, ul. Bogedaina, ul. Kościuszki
  • od skrzyżowania ul. Chrobrego i ul. Powstańców do ul. Rynek: ul. Powstańców, ul. Drzymały, ul. Dąbrowskiego, ul. Konopnickiej, ul. Bogedaina, ul. Kościuszki
  • od skrzyżowania ul. Chrobrego i ul. Powstańców do ul. Sobieskiego (budynki nr 1-14): ul. Powstańców, ul. Drzymały, ul. Dąbrowskiego.

Jakie prace zostaną wykonane na ul. Powstańców?

W ramach tramwajowej części inwestycji m.in.: wymieniona zostanie infrastruktura torowa i sieciowa, zbudowane zostaną perony przystankowe oraz nowe słupy trakcyjno-oświetleniowe. Zakres drogowy inwestycji obejmuje m.in.: przebudowę jezdni oraz kanalizacji, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnych, a także wykonanie chodników i wjazdów do posesji. Całkowita wartość inwestycji to ponad 9 mln zł, a zakończenie prac planowane jest w I kwartale 2022 r.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon