Rusza remont na ul. Powstańców. Wprowadzono zmiany w komunikacji miejskiej

Modernizacja ul. Powstańców w Chorzowie wiąże się ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Pierwsze obowiązują od dziś, kolejne będą wprowadzone za tydzień.

Pow tory

Z chorzowskiego Rynku do Świętochłowic tylko autobusem

Wprowadzone już zmiany dotyczą linii tramwajowych, których trasa prowadzi przez ul. Powstańców. I tak linie tramwajowe nr 9 i 17 będą kursować na trasie Chebzie Pętla – Chorzów Batory Zajezdnia, a dla linii nr 11 wprowadzony został nowy rozkład jazdy i zmiana obsady taborowej.

Na trasie Chorzów Rynek – Świętochłowice Mijanka uruchomiono zastępczą komunikację autobusową T-17. Linia w obu kierunkach będzie obsługiwała przystanki: Świętochłowice Mijanka (tramwajowy) – Świętochłowice Gazownia (tramwajowy) – Chorzów Bałtycka (tramwajowy) – Chorzów Omańkowskiej (tramwajowy) – Chorzów Strzelców Bytomskich (autobusowy) – Chorzów Truchana Szpital (tymczasowy autobusowy) – Chorzów Miasto Dworzec PKP (autobusowy) – Chorzów Rynek (autobusowy stanowisko nr 3).

Przystanki Chorzów Dworcowa i Chorzów Żeromskiego zostały całkowicie wyłączone z obsługi.

Kolejne zmiany dotyczą linii T-40 oraz 998

Od przyszłego tygodnia, 17 sierpnia, wprowadzono zostaną zmiany w kursowaniu linii T-40 i 998. Autobusy linii T-40 od dworca PKP w Batorym w kierunku centrum Chorzowa pojadą m.in. ul. Racławicką, Hajducką i Aleją Bojowników o Wolność i Demokrację do włączenia na swoją stałą trasę na przystanku Chorzów DTŚ BOWiD, a następnie ul. Dąbrowskiego do przystanku Chorzów Rynek. Do obsługi włączone zostaną przystanki Chorzów Racławicka OPS, Klimzowiec Racławicka i Chorzów Dom Działkowca. Podobnie przebiegać będzie trasa od Rynku w kierunku dworca PKP w Chorzowie Batorym.

Lina 998 z chorzowskiego Rynku w kierunku ul. Gwareckiej pojedzie ulicami: Katowicką, Dąbrowskiego, Hajducką do włączenia na stałą trasę na przystanku Chorzów Strzelców Bytomskich. Do obsługi zostanie włączony przystanek Chorzów Estakada. W kierunku Klimzowca do obsługi przez linię 998 włączony zostanie przystanek Chorzów ZUS.

Przystanki Chorzów Kościół Św. Jadwigi, Chorzów Sobieskiego, Chorzów Powstańców Szkoła, Chorzów Zjednoczenia, Chorzów Powstańców Kościół Św. Jadwigi i Chorzów Racławicka zostaną całkowicie wyłączone z obsługi.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon