Rusza kolejny etap prac na 3 Maja, choć przebudowa miała się właśnie kończyć!

W czwartek, 16 grudnia 2021 r., rozpocznie się kolejny etap prac na ul. 3 Maja w Chorzowie – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Obejmą południową cześć ulicy na odcinku od ul. Floriańskiej do ul. Styczyńskiego i Janasa. Zakończenie tego etapu planowane jest do końca 2022 r., choć cała inwestycja miała być gotowa do końca… 2021 r.!

fot. MZUiM Chorzów
Chorzów remont 3 Maja

Przebudowa ul. 3 Maja w Chorzowie to dość pechowa inwestycja. Zaczęło się od procesu przetargowego, który z uwagi na odwołania trwał ponad półtora roku. Ostatecznie wykonawcą została firma Silesia Invest z Gliwic, a umowę podpisano 30 września 2019 r. Całość prac, które obejmują 2,3 km odcinek ulic i torowiska, wyceniono na ponad 70 mln zł. Zgodnie z umową zakres tramwajowy tej inwestycji powinien zostać ukończony w czerwcu, a w zakresie miejskim do końca 2021 r. Jednak już wiele miesięcy temu było jasne, że tych terminów nie uda się dotrzymać.

- Opóźnienie spowodowane jest przede wszystkim dodatkowymi pracami związanymi z sieciami wodociągowymi i gazowymi, które są prowadzone przy okazji tej inwestycji. Były także opóźnienia w dostawie niektórych materiałów, które spowodowała m.in. pandemia koronawirusa – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że spółka Silesia Invest jednocześnie prowadzi inne tego typu inwestycje.

Rok opóźnienia na ul. 3 Maja w Chorzowie

Choć prace na ul. 3 Maja powinny się już kończyć, to właśnie wchodzą w kolejny etap. Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie w czwartek, 16 grudnia 2021 r., rozpoczną się roboty na południowej części ulicy (po stronie z nieparzystymi numerami) na odcinku od skrzyżowania z ul. Floriańską i skrzyżowaniem z ulicami Styczyńskiego oraz Janasa. W związku z tym wprowadzono zostanie tam jednokierunkowy ruch pojazdów.

- Pojazdy poruszać się będą po przebudowanej części jezdni z kierunku skrzyżowania z ul. Floriańską w kierunku skrzyżowania z ulicami Janasa i Styczyńskiego – podaje MZUiM Chorzów.

W związku z tą zmianą wyznaczone zostaną objazdy:

  • z kierunku skrzyżowania ulic 3 Maja, Styczyńskiego, Janasa w kierunku ulicy Floriańskiej ulicami: Styczyńskiego i Filarową
  • z kierunku skrzyżowania ulic 3 Maja, Styczyńskiego, Janasa w kierunku ulicy Katowickiej ulicami: Styczyńskiego, Filarową, Floriańska i Krakusa
  • z kierunku skrzyżowania ulic 3 Maja, Styczyńskiego, Janasa w kierunku ulicy Miarki ulicami: Janasa i Mariańską
  • z kierunku skrzyżowania ulic 3 Maja, Styczyńskiego, Janasa w kierunku ulic 23 Czerwca i Barskiej ulicami: Janasa, Mariańską, św. Piotra i Wileńską

Wprowadzone zostaną również zmiany w trasach przejazdów publicznej komunikacji zbiorowej oraz lokalizacjach przystanków. Zakończenie tego etapu prac – jak informuje MZUiM Chorzów - planowane jest do końca 2022 r.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon