Rusza cykl debat „Chorzów na żywo”. Na początek „Chorzów miasto kultury”

Dyskusje o kulturze, architekturze, sporcie, przemyśle i przyszłości miasta – rusza cykl debat „Chorzów na żywo”. Rozmowy z ekspertami będą transmitowane na miejskim profilu na Facebooku.

Chorzowskie Centrum Kultury

Cykl debat „Chorzów na żywo” rusza w poniedziałek, 5 września 2022 r.. Będą to rozmowy na istotne dla miasta tematy, które będzie można śledzić na profilu Miasto Chorzów na portalu Facebook. Dyskusje ekspertów będą się toczyły wokół kultury, architektury, sportu, przemysłu i przyszłości miasta.

– Chcemy w ten sposób zaoferować mieszkańcom możliwość wysłuchania ciekawych rozmów. Zamierzamy mówić o Chorzowie nieco inaczej niż do tej pory – tłumaczy Łukasz Respondek z Biura Prasowego Urzędu Miasta, pomysłodawca cyklu. – Projekt zakłada pięć debat prowadzonych na żywo. W każdej z nich będzie poruszany konkretny zakres tematyczny. Każda z nich odbędzie się w innym miejscu, z innymi gośćmi. Każdą poprowadzi inny prowadzący – dodaje.

„Chorzów miasto kultury”

Pierwsza debata odbędzie się w poniedziałek, 5 września 2022 r., o godz. 17.30. Będzie to dyskusja pod hasłem „Chorzów miasto kultury”. Poprowadzi ją Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury, a wśród gości znajdą się m.in.: animatorka literacka Dagmara Kleszcz z księgarni „Dopełniacz”, Andrzej Matysik, redaktor naczelny kwartalnika „Twój Blues” i organizator bluesowych festiwali oraz Kaja Renkas, projektantka, ilustratorka, artystka działająca w przestrzeniach grafiki tradycyjnej i społeczniczka.

- Będzie to rozmowa o miejscu Chorzowa na kulturalnej mapie Metropolii, o ważnych festiwalach na mapie miasta, o ludziach i instytucjach, którzy tę kulturę tworzą. O tym, jaki wpływ na mieszkańców ma możliwość obcowania z kulturą – tłumaczą organizatorzy.

Zaplanowano także rozmowy: „Chorzów miasto architektury”, „Chorzów miasto z huty i przemysłu”, „Chorzów miasto Ruchu” i „Chorzów miasto przyszłości”.

Muzeum Hutnictwa młot mostowy

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie ruszą ponad stuletnie, olbrzymie hutnicze młoty. Będzie też industrialny koncert

Autor: Maciej Poloczek

02/09/2022

Rammstein na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Będzie dużo ognia, dymu i ciężkiej muzyki! Rammstein wraca na Stadion Śląski

Autor: Maciej Poloczek

01/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wolność Czytania

Wolność Czytania 2022

Gitara

Gitarowa Rekordowa Rozgrzewka na chorzowskim rynku

Zbigniew Rokita Nagroda Literacka Nike

Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą, laureatem Nike

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Soliści z Chorzowa z nagrodami GRAND PRIX

Zdolni artyści z nagrodami GRAND PRIX

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Wielkie otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie