Ruch z licencją na III ligę. "Niebiescy" jednak napisali do PZPN-u ws. II ligi

Pewne jest, że Ruch Chorzów w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Wciąż jednak w klubie tli się nadzieja na awans na szczebel centralny. W tym celu klub z Cichej napisał do PZPN-u.

94101298 4016735308344573 270618295818780672 o

Komisja ds. Licencji Klubowych III ligi grupy 3 rozpatrzyła wnioski klubów, które w przyszłym sezonie mają grać w tych rozgrywkach. Dobre wieści dotarły na ul. Cichą 6, bo Ruch Chorzów otrzymał licencję. W dodatku na klub nie nałożono żadnego nadzoru.

"Niebiescy" zatem nie muszą się martwić o prawo do gry w III lidze. 14-krotny mistrz Polski jednak ma apetyt na więcej, o czym już informowaliśmy (szczegóły TUTAJ). Chorzowianie chcą wykorzystać fakt, że w czwartej grupie przyznano awans dwóm zespołom i liczą, że tak samo PZPN postąpi w pozostałych grupach.

W III grupie wprawdzie wicemistrzem została Polonia Bytom, ale rywal zza miedzy otwarcie przyznał, że nie jest zainteresowany awansem do II ligi w trybie nadzwyczajnyn. Dlatego trzeci Ruch może na tym skorzystać.

"Niebiescy" napisali w tej sprawie do piłkarskiej centrali. Apelują, by we wszystkich grupach III ligi promocję otrzymały po dwa zespoły. Klub z Cichej zaznaczył, że gdyby Polonia rzeczywiście zrezygnowała z awansu, to jest gotowy przejąć po niej prawo do gry w II lidze.

fot. Facebook/Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon