Ruch z licencją na III ligę. "Niebiescy" jednak napisali do PZPN-u ws. II ligi

Pewne jest, że Ruch Chorzów w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Wciąż jednak w klubie tli się nadzieja na awans na szczebel centralny. W tym celu klub z Cichej napisał do PZPN-u.

94101298 4016735308344573 270618295818780672 o

Komisja ds. Licencji Klubowych III ligi grupy 3 rozpatrzyła wnioski klubów, które w przyszłym sezonie mają grać w tych rozgrywkach. Dobre wieści dotarły na ul. Cichą 6, bo Ruch Chorzów otrzymał licencję. W dodatku na klub nie nałożono żadnego nadzoru.

"Niebiescy" zatem nie muszą się martwić o prawo do gry w III lidze. 14-krotny mistrz Polski jednak ma apetyt na więcej, o czym już informowaliśmy (szczegóły TUTAJ). Chorzowianie chcą wykorzystać fakt, że w czwartej grupie przyznano awans dwóm zespołom i liczą, że tak samo PZPN postąpi w pozostałych grupach.

W III grupie wprawdzie wicemistrzem została Polonia Bytom, ale rywal zza miedzy otwarcie przyznał, że nie jest zainteresowany awansem do II ligi w trybie nadzwyczajnyn. Dlatego trzeci Ruch może na tym skorzystać.

"Niebiescy" napisali w tej sprawie do piłkarskiej centrali. Apelują, by we wszystkich grupach III ligi promocję otrzymały po dwa zespoły. Klub z Cichej zaznaczył, że gdyby Polonia rzeczywiście zrezygnowała z awansu, to jest gotowy przejąć po niej prawo do gry w II lidze.

fot. Facebook/Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów awans

Jest awans i co dalej? Ruch Chorzów przed trudnym zadaniem

Henryk Kula wiceprezes PZPN

Bez względu na ostateczną decyzję FIFY nie zagramy z Rosją!

Pasternak vs simon portale

Wotore 4. W Kato pójdą na gołe pięści. Oglądajcie na żywo

Aplkikacja Ruchu Chorzów

Zawieszono klubową aplikację Ruchu Chorzów

Drużyna Ruchu Chorzów

Superbet dalej sponsorem Ruchu Chorzów

Nowy trener ruchu chorzow

Nowy trener Ruchu Chorzów

Ruch chorzow stadion

Kibice w końcu na Cichej! Ruszyła sprzedaż...