Ruch rozpoczął przygotowania. Pojawili się kolejni nowi piłkarze

Trener Jarosław Skrobacz zagonił do pracy swoich zawodników. Na pierwszym treningu Ruchu Chorzów pojawili się nie tylko pozyskani już piłkarze, ale także tacy, którzy starają się o angaż w klubie z Cichej.

Fot. ruchchorzow.com.pl
Ruch

Ruch Chorzów już oficjalnie rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej w II lidze. "Niebiescy" mogą dokonać wielkiej rzeczy i wywalczyć drugi awans z rzędu. Wprawdzie przeciętna końcówka jesieni trochę przyćmiła udaną rundę, ale trzecie miejsce w tabeli daje nadzieję na powrót na zaplecze Ekstraklasy.

Kolejne nowe twarze w Chorzowie

Przy Cichej wszyscy poważnie podchodzą do sprawy. Dowodem na to są dwa transfery, które zostały sfinalizowane jeszcze przed pierwszymi zajęciami. Dzięki temu trener Jarosław Skrobacz już na inauguracyjnym treningu miał do dyspozycji obrońcę Remigiusza Szywacza i napastnika Piotra Stępnia.

Szkoleniowiec podzielił zespół na trzy grupy. Jedna udała się na testy do AWF w Katowicach, a dwie pozostałe miały zaplanowany trening na hali MORiS. Łącznie Skrobacz miał do dyspozycji 27 zawodników, a w tym gronie znalazło się dwóch testowanych piłkarzy.

Pierwszy z nich to pomocnik Kacper Janiak. 20-latek jesienią występował w GKS-ie Tychy i rozegrał aż szesnaście spotkań w I lidze. Za sobą ma kilkuletni pobyt w akademii Lecha Poznań i grał także m.in. w Bruk-Becie Termalice Nieciecza i Olimpii Grudziądz.

Drugi z testowanych graczy ma na koncie pięć meczów w PKO Ekstraklasie. To Paweł Żuk, który nie zdołał na stałe zadomowić się w Lechii Gdańsk, a potem Wiśle Płock. Następnie... rzucił futbol na rok. Obecnie jest zawodnikiem angielskiego Ashton United.

Portal sportslaski.pl z kolei dodaje, że chorzowianie interesują się Kamilem Chilińskim. To 18-letni napastnik Rakowa Częstochowa, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Odrze Wodzisław Śląski. W dodatku po długiej kontuzji do treningów wrócił Kacper Kawula.

Kogo w Ruchu już nie ma? W ostatnich tygodniach z klubem pożegnali się Michał Biskup, Piotr Kwaśniewski, Tomasz Neugebauer i Maciej Styrczula. Bliski odejścia jest także Tomasz Dyr.

Jak wyglądają plany "Niebieskich" na najbliższe tygodnie? Na chorzowskich obiektach będą trenować do 30 stycznia, a potem wyjadą na kilkudniowy obóz do Rybnika. Pierwszy sparing zaplanowany jest na 21 stycznia, a rywalem będzie Sandecja Nowy Sącz.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon