Ruch Chorzów: Zwycięstwo w przedostatnim sparingu

Niebiescy kończą przygotowania do rundy wiosennej. W przedostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek pokonali Garbarnię Kraków 2:1.

Ruch chorzow 9

Po jesiennej rundzie Ruch Chorzów prowadzi w tabeli 3 grupy 3 ligi i jest głównym kandydatem do awansu. Rozgrywki zostaną wznowione w pierwszy weekend marca, a Niebiescy na początek zmierzą się u siebie z Polonią Stal Świdnica.

Przygotowania do wiosennej rundy powoli dobiegają końca. Piłkarze Ruchu Chorzów w ubiegłym tygodniu przebywali na zgrupowaniu w Nowym Targu, gdzie mieli rozegrać mecz kontrolny z miejscowym Podhalem. Spotkanie trzeba jednak odwołać, bo zmrożona płyta boiska nie nadawała się do gry.

W związku z tym Niebiescy skrócili zgrupowanie i wrócili do Chorzowa, by w piątek (19 luty) zagrać sparing z Ruchem Radzionków. W meczu wystąpili głównie rezerwowi zawodnicy, a chorzowianie przegrali 1:2.

Garbarnia Kraków – Ruch Chorzów 1:2

W przedostatnim meczu kontrolnym Ruch Chorzów, zgodnie z planem, zmierzył się z drugoligową Garbarnią Kraków. Spotkanie zakończyło się zasłużoną wygraną Niebieskich 1:2. Bramki dla Ruchu zdobyli Kacper Kawula (39 min.) i Michał Biskup (61 min.). Gola dla gospodarzy w 82. min. strzelił Błażej Radwanek.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon