Ruch Chorzów zdobył Puchar Polski Podokręgu Katowice

Niebiescy rozgromili Pogoń Imielin 6:0 i zdobyli Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. Tym samym Ruch Chorzów awansowała do wojewódzkiej fazy pucharowych rozgrywek.

Ruch chorzow 2

Na ten finał Niebiescy czekali bardzo długo. Mecz Ruchu Chorzów z Pogonią Imielin miał się odbyć już 11 listopada 2020 r., później drużyny miały się spotkać 14 kwietnia 2021 r., ale nie doszło do tego z powodu pandemii koronawirusa. Ostatecznie finałowe spotkanie Pucharu Polski Podokręgu Katowice odbyło się we wtorek, 27 kwietnia 2021 r. Mecz miał się odbyć w Imielinie, ale nie zgodziła się na to policja i drużyny spotkały się w Chorzowie na stadionie przy Cichej 6.

Ruch Chorzów – Pogoń Imielin 6:0

Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden. Trzecioligowy Ruch, rozpędzony w ligowych spotkaniach, rozgromił występującą w lidze okręgowej Pogoń Imielin 6:0. Festiwal bramek już w 7. minucie rozpoczął Anatolij Kozłenko. Później strzelali: Michał Biskup (37 min.), Jakub Siwek (74 min.), Jakub Rudek (75 min.), Konrad Kasolik (78 min.), Michał Biskup (90 min.).

– Nasz cel numer 1 to jak najszybsze zapewnienie sobie awansu do II ligi, ale tu też z niczego nie rezygnujemy. Chcielibyśmy wygrać puchar na szczeblu wojewódzkim, bo później można trafić na bardzo ciekawych przeciwników, nawet z Ekstraklasy - mówił po spotkaniu Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów (za ruchchorzow.com.pl).

Trener Niebieskich dodał, że wierzy, iż Ruch znów zagra na szczeblu centralnym Pucharu Polski.

fot. Ruch Chorzów/Tomasz Stefanik

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon