Ruch Chorzów zarabia dzięki klubowej aplikacji

Aplikacja Ruchu Chorzów cieszy się sporą popularnością wśród kibiców. W ciągu miesiąca pobrano ją ponad 10 tys. razy, a klub dzięki niej zarobił ponad 25 tys. złotych.
Ruchaplikacja


Klub z Cichej przedstawił podsumowanie pierwszego miesiąca działania swojej aplikacji. Po raz kolejny okazało się, że kibice są siłą Ruchu Chorzów, bo zainteresowanie tym nowatorskim rozwiązaniem przerosło oczekiwania jego twórców. Najważniejszą częścią aplikacji jest moduł finansowy, który pozwala fanom Niebieskich wspierać swój klub. Wystarczy, że robią zakupy, a określony procent z przeprowadzonych transakcji trafi na konto Ruchu.

W pierwszym miesiącu działania aplikacji kibice Ruchu Chorzów:

  • pobrali aplikację 10944 razy
  • zgłosili 3786 kart płatniczych
  • zarejestrowali 277 kart partnerskich
  • stworzyli 1360 postów na tablicy
  • napisali 3682 komentarzy
  • zostawili 18257 polubień

Aplikacja Ruchu Chorzów przynosi także wymierne korzyści finansowe. Za jej pośrednictwem kibice Niebieskich:

  • dokonali 2536 transakcji w punktach partnerskich
  • wydali na zakupy w 139. punktach partnerskich ponad 354 000 zł
  • co przyniosło klubowi zwrot w wysokości ponad 25000 zł

- W pierwszym miesiącu zebraliśmy środki na realizację dwóch celów - remontu szatni i zakupu sprzętu fizjoterapeutycznego. Kolejnym pomysłem jest dofinansowanie zgrupowania pierwszej drużyny, na co zebraliśmy już blisko 9000 zł, z zakładanych 15000 zł – informuje klub na swojej stronie internetowej.

Jak działa aplikacja Ruchu Chorzów?

Żeby wspierać finansowo Niebieskich wystarczy w aplikacji zgłosić kartę płatniczą i płacić nią za zakupy w lokalnych punktach partnerskich Ruchu Chorzów. Część z dokonanych transakcji trafia wtedy na klubowe konto. Kibice mogą także wspierać klub poprzez zakupy w internecie. W tym przypadku nie trzeba zgłaszać karty, wystarczy jedynie wejść do wybranego sklepu z pozycji aplikacji. Wśród internetowych partnerów Ruchu jest ponad tysiąc sklepów. Wśród nich takie marki jak: Adidas, Allegro, Castorama, Empik czy Leroy Merlin. Klub nawiązał także współpracę z BP i Tesco, gdzie można wspierać Niebieskich poprzez karty przedpłacone. Karty można pobrać w Strefie Kibica przy Cichej lub zamówić na stronie internetowej klubu.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon