Ruch Chorzów zakończył sezon sparingami. Nadszedł czas pożegnań

Piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali dwa sparingi, które były ostatnimi akcentami sezonu 2019/20. Dla niektórych zawodników były to ostatnie mecze w barwach "Niebieskich". Kogo już nie zobaczymy przy Cichej?

Rc

Ruch Chorzów liczył, że na koniec sezonu będzie świętować awans do II ligi. Plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Rozgrywki zostały przedwcześnie zakończone, a mistrzem został Śląsk II Wrocław. "Niebieskim" pozostaje przygotować się do nowego sezonu.

Zanim jednak ruszą przygotowania, to przed urlopami chorzowianie rozegrali dwa sparingi. W pierwszym rywalem był Gwarek Ornontowice, który został rozgromiony 4:0 przez podopiecznych Łukasza Berety. Bramki strzelali Kacper Kawula, Mateusz Winciersz, Mariusz Idzik oraz Mateusz Lechowicz.

Następnego dnia rywalem był MKS Myszków. Ruch znowu był lepszy, choć tym razem przeciwnik tanio skóry nie sprzedał. Klub z ulicy Cichej zwyciężył 3:2 po golach Tomasza Podgórskiego, Mateusza Bartolewskiego i Jakuba Słoty.

Wiadomo już, że niektórych piłkarzy nie zobaczymy w nowym sezonie z "erką" na piersi. Klub oficjalnie poinformował, że z drużyny odchodzą Podgórski, Bartolewski, Mateusz Iwan, Dawid Smug oraz Giorgi Tsuleiskiri.

fot. Facebook/Niebiescy TV

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon