Ruch Chorzów zaczął od mocnego uderzenia. II-ligowiec zdeklasowany

Ruch Chorzów w świetnym stylu rozpoczął zimowe sparingi. "Niebiescy" bez większych problemów rozbili II-ligową rezerwę Śląska Wrocław 5:0.

139350825 5268595813158510 2874806330002710612 o

Dopiero po dwóch tygodniach treningów piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali pierwszy sparing w 2021 roku. Podopieczni Łukasza Berety na początek zmierzyli się z przedstawicielem II ligi. Rywalem była rezerwa Śląska Wrocław, która w poprzednim sezonie rywalizowała z "Niebieskimi" w III lidze i wywalczyła awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Forma chorzowian była zagadką, ale już pierwsza połowa pokazała, że obecny lider III grupy III ligi jest w gazie. Spotkanie zaczęło się od dwóch goli najlepszego strzelca Ruchu, czyli Mariusza Idzika. Napastnik drugą bramkę strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Idzik jednak znalazł się w cieniu Michała Mokrzyckiego. On także wykorzystał stały fragment gry, ale bramkarza Śląska pokonał z około 30 metrów. Tym samym do przerwy klub z Chorzowa prowadził 3:0.

W przerwie doszło do wielu zmian w obu zespołach, ale na boisku nadal rządził Ruch. Czwarty gol był autorstwa testowanego napastnika, który niestety niedługo później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. "Niebiescy" jednak jeszcze raz skarcili rywali i wynik 5:0 ustalił Daniel Paszek.

Ruch Chorzów pokazał, że jest w dobrej dyspozycji, ale to dopiero początek przygotowań. Kolejnym rywalem będzie Znicz Kłobuck, z którym podopieczni Berety zmierzą się za tydzień.

fot. Facebook/Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Tomasz Foszmańczyk

Ruch Chorzów zagra z Legią Warszawa

Ruch Chorzów

Poznaliśmy termin Wielkich Derbów Śląska

Skat

Śląski brydż na rynku w Chorzowie

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Bieg Wiosenny 2022. Znamy przebieg trasy

Wotore zdjęcie główne

Śląsk prekursorem walk na gołe pięści

Ruch Chorzów

Ostatni mecz na Cichej. Będzie komplet kibiców?

Turniej eliminacyjny, Mysłowice

Stadion Śląski. Wielki Finał piłkarskich zawodów