Ruch Chorzów z licencją na 1. ligę. Jednak najpierw baraże

Niebiescy o awans do 1. ligi będą muszą powalczyć w barażach, ale wiadomo już, że mogą w niej zagrać. PZPN przyznał Ruchowi Chorzów licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej w piątek, 13 maja 2022 r., rozpatrzyła wnioski drugoligowych klubów o przyznanie licencji na grę w 1. lidze w sezonie 2022/2023. Licencję, z nadzorem finansowym. dostał m.in. Ruch Chorzów.

Zgodę na grę w 1. lidze dostały także kluby Stal Rzeszów, Motor Lublin, Garbarnia Kraków, Chojniczanka Chojnice i Wigry Suwałki. Komisja PZPN nie przyznała licencji Raduni Stężyca oraz Olimpii Elbląg.

Z kim Ruch Chorzów zagra w barażach?

Zgoda na grę w 1. lidze jest, ale najpierw trzeba awansować. Pewne jest, że Ruch Chorzów a awans będzie walczył w barażach. Pierwszy etap zaplanowano na 25 maja, a finał na 29 maja. Zagrają zespoły, które po 34. kolejkach będą zajmować miejsca od trzeciego do szóstego.

W pierwszych spotkaniach barażowych trzeci zespół w tabeli zagra z szóstym, a czwarty z piątym. Zwycięzcy zmierzą się w decydującym starciu o awans. Każdorazowo gospodarzem spotkań barażowych będą drużyny sklasyfikowane wyżej w tabeli.

Nadal nie wiadomo z kim Niebiescy zagrają w pierwszym barażowym spotkaniu. Obecnie Ruch Chorzów jest na 3. miejscu i mógłby zagrać z rezerwami Lecha Poznać, które są na 6. miejscu. Pozostała jednak jeszcze jedna kolejka i wszystko może się zmienić.

Motor Lublin ma tylko 1 punkt starty do chorzowian, a Radunia Stężyca 1 punkt do Lecha II Poznań (choć i tak nie ma licencji na grę w 1. lidze). Wszystko rozstrzygnie się w najbliższą sobotę, 21 maja 2022 r.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon