Ruch Chorzów wyróżniony przez… filatelistów

Niebiescy doceniani są nie tylko przez fanów piłki nożnej. Za popularyzację kolekcjonerstwa filatelistycznego Zarząd Główny Polskiego Związku Filatelistów przyznał Ruchowi Chorzów brązowy medal im. Sir Rowlanda Hilla.

Ruch filatelisci

Nagrodę dla Ruchu Chorzów przyznano na wniosek chorzowskiego oddziału Polskiego Związku Filatelistów i jest to związane ze znaczkiem wydanym przez Pocztę Polską w kwietniu 2020 r. z okazji 100-lecia Ruchu.

– Klub mocno zaangażował się w wydanie i pomoc przy projektowaniu znaczka poprzez przekazanie projektantce niezbędnych informacji i materiałów projektantce. (...) Jednocześnie warto wspomnieć, że wśród chorzowskich filatelistów jest kilka nazwisk znanych z piłkarskich boisk, jak Jan Rudnow czy Henryk Wieczorek. Czy można połączyć futbol z filatelistyką? Jak widać można – mówi Andrzej Kafka, prezes oddziału PZF w Chorzowie (za ruchchorzow.com.pl).

Medal im. Sir Rowlanda Hilla jest przyznawane od 2017 roku stowarzyszeniom, firmom, osobom i instytucjom niezrzeszonym w Polskim Związku Filatelistów.

Na znaczku wydany przez Pocztę Polską z okazji 100-lecia Ruchu Chorzów przedstawiono drużynę z fotografii pochodzącej z początku lat 20. ubiegłego wieku. W centralnej części znaczka umieszczono pierwszy herb klubu oraz napis: 100. ROCZNICA ZAŁOŻENIA KLUBU SPORTOWEGO RUCH CHORZÓW. Nad nimi widnieje czternaście złotych gwiazdek, a w tle są trybuny stadionu przy Cichej.

Autorką projektu jest Agnieszka Sancewicz, a autorem koloryzacji fotografii Mirosław Szpona. Projekt znaczka powstawał we współpracy z klubem oraz Grzegorzem Joszko, wiceprezesem stowarzyszenia Wielki Ruch. Stowarzyszenie ufundowało także specjalne pamiątkowe foldery z jubileuszowym znaczkiem.

Znaczek z Ruchem Chorzów w plebiscycie na najładniejszy znaczek 2020 r.

Znaczek wydany z okazji 100-lecia Ruchu Chorzów znalazł się w plebiscycie na najładniejszy znaczek wydany w 2020 r. Głosowanie odbywa się na stronie www.kzp.pl/plebiscyt, a organizatorami plebiscytu są Polski Związek Filatelistów – Redakcja Miesięcznika „Filatelista” oraz redakcja serwisu internetowego „Katalog Znaków Pocztowych”.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon