Ruch Chorzów wyjechał do Kamienia. 27 piłkarzy w kadrze na zgrupowaniu

W poniedziałek, 12 lipca 2021 r., Ruch Chorzów rozpoczął zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu. Trener Niebieskich, Jarosław Skrobacz, zabrał na obóz 27 zawodników, w tym 2 testowanych.

Ruch Chorzów na zgrupowaniu w Kamieniu

Ruch Chorzów przygotowuje się do rozgrywek w 2. lidze. Będzie tam beniaminkiem, ale w sparingach dobrze sobie radzi nawet z drużynami z wyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym meczu kontrolnym pokonał grający w okręgówce Hejnał Kęty 0:6, ale później zremisował z zespołami pierwszoligowymi – GKS-em Jastrzębie (1:1) oraz Odrą Opole (0:0).

Po tych meczach Niebiescy wyjechali na sześciodniowe zgrupowanie w Kamieniu. W trakcie obozu będą okazje do kolejnych sprawdzianów przed startem drugoligowych rozgrywek. W środę, 14 lipca, Ruch Chorzów zagra w Kielcach z pierwszoligową Koroną, a w sobotę, 17 lipca, w Kamieniu z Ruchem Zdzieszowice, który w ubiegłym sezonie wygrał 4. ligę opolską.

Kto pojechał na zgrupowanie Ruchu Chorzów?

Na zgrupowanie w Kamieniu wyjechał 27 piłkarzy. Wśród nich jest dwóch kandydatów do gry w barwach Ruchu Chorzów - bramkarz i pomocnik, którzy byli już sprawdzani w sparingach z GKS Jastrzębie i Odrą Opole.

- Do Kamienia nie pojechał Patryk Sikora, który wraca do zdrowia po kontuzji. „Sikor” pozostał w Chorzowie, gdzie będzie trenował indywidualnie – czytamy na stronie klubu.

Kadra Ruchu Chorzów na zgrupowanie w Kamieniu:

Bramkarze: Jakub Bielecki, Tomasz Nowak, testowany I.

Obrońcy: Kacper Będzieszak, Tomasz Dyr, Konrad Kasolik, Marcin Kowalski, Bartłomiej Kulejewski, Piotr Kwaśniewski, Filip Nawrocki.

Pomocnicy: Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Janoszka, Michał Mokrzycki, Krystian Mucha, Tomasz Neugebauer, Jakub Nowak, Jakub Rudek, Jakub Siwek, Przemysław Szkatuła, Mateusz Wojtek, Tomasz Wójtowicz, Piotr Wyroba, Filip Żagiel, testowany II.

Napastnicy: Michał Biskup, Kamil Swikszcz, Daniel Szczepan.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Korona Kielce Ruch Chorzów

Pierwsza porażka Ruchu Chorzów

Dwa sparing i dwa remisy Ruch Chorzów przygotowuje się do sezonu

Dwa sparing i dwa remisy Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów Ruch Zdzieszowice

Ruch Chorzów zagrał na szóstkę!

Hejnał Kęty Ruch Chorzów

Dziewięć bramek w pierwszym sparingu Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów plan przygotowań do rundy wiosennej

Ruch Chorzów szykuje się na wiosenną rundę

Siemianowiski Grzyb

Legenda Niebieskich wraca na Cichą

Filip Żagiel i Seweryn Siemianowski

Trzecie wzmocnienie Niebieskich i licencja na 2. ligę