Ruch Chorzów wrócił do pracy. Nowe kontrakty, zdolni juniorzy i plan sparingów

Piłkarze Ruchu Chorzów niedawno udali się na urlopy, ale w tym roku były one bardzo krótkie. "Niebiescy" już rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, a przy ulicy Cichej dzieje się bardzo dużo.

105685095 4283091195042315 2804866703062029832 o

Jeżeli nic się nagle nie skomplikuje, to 8 sierpnia rozpocznie się nowy sezon w trzeciej grupie III ligi. Nadchodzące rozgrywki będą bardzo wyczerpujące, bo wystartuje w niej prawdopodobnie dziewiętnaście zespołów. Nie można jednak wykluczyć, że z powodu kryzysu ktoś się wycofa, jak to zrobił Ruch Zdzieszowice i LZS Starowice Dolne.

Spokojnie jednak jest w Ruchu Chorzów. Klub znowu chce powalczyć o awans do II ligi i dlatego zawodnicy dostali krótkie urlopy. W czwartek 25 czerwca wszyscy spotkali się na boisku i rozpoczęli przygotowania do nowych rozgrywek. Na zajęciach pojawiło się 24 zawodników, a w tym gronie byli zdolni juniorzy, jak Mateusz Lipp, czy Piotr Starzyński. Co ciekawe, interesują się nimi zagraniczne kluby.

- Jestem w stałym kontakcie z prezesem i jeśli będzie konkretna oferta, to ciężko będzie takich zawodników zatrzymać. U nas jest tylko trzecia liga, a te zapytania są z Anglii, Włoch, FC Porto czy Schalke. Trudno nam rywalizować z takimi klubami, więc musimy się liczyć z tym, że tacy zawodnicy będą odchodzić, tak jak Bargiel czy Bogusz - mówi trener Łukasz Bereta w rozmowie z portalem niebiescy.pl.

W klubie na pewno zostaną Jakub Rudek i Kamil Lech, którzy w ostatnich dniach przedłużyli swoje kontrakty z Ruchem. Wiadomo także, że na razie nie odejdzie Mariusz Idzik, który w minionym sezonie strzelił 14 bramek w III lidze.

Oczywiście kibice mogą spodziewać się transferów, ale personalia potencjalnych wzmocnień są na razie owiane tajemnicą. Z pewnością zobaczymy ich podczas letnich sparingów, a tych będzie osiem. Poniżej znajduje się terminarz opublikowany przez Ruch.

  • 4 lipca - Odra Wodzisław Śląski (w Wodzisławiu)
  • 10 lipca - Ruch Radzionków (Cicha 6)
  • 11 lipca - Stal Brzeg (Cicha 6)
  • 15 lipca - MKS Kluczbork (w Kluczborku)
  • 18 lipca - Motor Lublin (w Woli Chorzelowskiej)
  • 22 lipca - Hutnik Kraków (w Krakowie)
  • 25 lipca - MFK Karvina (w Karwinie)
  • 1 sierpnia - RKS Radomsko (Cicha 6)

fot. Facebook/Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Sokół Ostróda

Ruch Chorzów goni wicelidera

Ruch Chorzów sparingi

Kolejny sparing Niebieskich w sobotę na Kresach

Plebiscyt eRki 2021

Plebiscyt „eRki 2021”

Ruch Chorzów kibice

Kibice Ruchu Chorzów pokazali moc!

Ruch Chorzów na zgrupowaniu w Kamieniu

Ruch Chorzów wyjechał na zgrupowanie do Kamienia

Koszulka Ruch Chorzów w drodze do celu

Koszulki dla kibiców Ruchu Chorzów z okazji awansu

Clipboard02

Helik zadebiutował w reprezentacji Polski....