Ruch Chorzów wrócił do pracy. Nowe kontrakty, zdolni juniorzy i plan sparingów

Piłkarze Ruchu Chorzów niedawno udali się na urlopy, ale w tym roku były one bardzo krótkie. "Niebiescy" już rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, a przy ulicy Cichej dzieje się bardzo dużo.

105685095 4283091195042315 2804866703062029832 o

Jeżeli nic się nagle nie skomplikuje, to 8 sierpnia rozpocznie się nowy sezon w trzeciej grupie III ligi. Nadchodzące rozgrywki będą bardzo wyczerpujące, bo wystartuje w niej prawdopodobnie dziewiętnaście zespołów. Nie można jednak wykluczyć, że z powodu kryzysu ktoś się wycofa, jak to zrobił Ruch Zdzieszowice i LZS Starowice Dolne.

Spokojnie jednak jest w Ruchu Chorzów. Klub znowu chce powalczyć o awans do II ligi i dlatego zawodnicy dostali krótkie urlopy. W czwartek 25 czerwca wszyscy spotkali się na boisku i rozpoczęli przygotowania do nowych rozgrywek. Na zajęciach pojawiło się 24 zawodników, a w tym gronie byli zdolni juniorzy, jak Mateusz Lipp, czy Piotr Starzyński. Co ciekawe, interesują się nimi zagraniczne kluby.

- Jestem w stałym kontakcie z prezesem i jeśli będzie konkretna oferta, to ciężko będzie takich zawodników zatrzymać. U nas jest tylko trzecia liga, a te zapytania są z Anglii, Włoch, FC Porto czy Schalke. Trudno nam rywalizować z takimi klubami, więc musimy się liczyć z tym, że tacy zawodnicy będą odchodzić, tak jak Bargiel czy Bogusz - mówi trener Łukasz Bereta w rozmowie z portalem niebiescy.pl.

W klubie na pewno zostaną Jakub Rudek i Kamil Lech, którzy w ostatnich dniach przedłużyli swoje kontrakty z Ruchem. Wiadomo także, że na razie nie odejdzie Mariusz Idzik, który w minionym sezonie strzelił 14 bramek w III lidze.

Oczywiście kibice mogą spodziewać się transferów, ale personalia potencjalnych wzmocnień są na razie owiane tajemnicą. Z pewnością zobaczymy ich podczas letnich sparingów, a tych będzie osiem. Poniżej znajduje się terminarz opublikowany przez Ruch.

  • 4 lipca - Odra Wodzisław Śląski (w Wodzisławiu)
  • 10 lipca - Ruch Radzionków (Cicha 6)
  • 11 lipca - Stal Brzeg (Cicha 6)
  • 15 lipca - MKS Kluczbork (w Kluczborku)
  • 18 lipca - Motor Lublin (w Woli Chorzelowskiej)
  • 22 lipca - Hutnik Kraków (w Krakowie)
  • 25 lipca - MFK Karvina (w Karwinie)
  • 1 sierpnia - RKS Radomsko (Cicha 6)

fot. Facebook/Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Silesia Black Diamond

Silesia Black Diamond. Międzynarodowy turniej w Chorzowie

Wkrótce Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Darcie Trwają zapisy na zawody

Wkrótce Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Darcie

Mateusz morawiecki stadion slaski

Morawiecki interweniuje ws. meczu Ruch-Wisła na Śląskim

Ruch Chorzów Michał Feliks

Ruch Chorzów ma nowego napastnika

Ruch Chorzów

Gorol idzie ze śląskim teściem oglądać fusbal

Mateusz Winciersz Ruch Chorzów

Kolejny powrót na Cichą

Ambasadorzy Ruchu Chorzów

Ambasadorzy Ruchu Chorzów