Ruch Chorzów w finale Pucharu Polski!

Niebiescy rozgromili na wyjeździe Podlesiankę Katowice 6:0 i awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice.

Ruch chorzow

Pucharowe spotkanie Ruchu Chorzów z Podlesianką miało się odbyć już 13 października. Wtedy jednak przez kilka dni intensywnie padało i mecz został odwołany z powodu złego stanu murawy. Niebiescy musieli kilkanaście dni poczekać, ale zrobili swoje.

Niebiescy wygrali 6:0

Ruch od początku dominował na boisku i już w 12. minucie do bramki Podlesianki trafił Jakub Słota. Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej połowy, ale padło ich aż pięć. Piłkę w siatce umieścili: Jakub Nowak (60. minuta), Michał Mokrzycki (68. minuta), Daniel Paszek (69. minuta), Tomasz Neugebauer (73. minuta) i Kamil Lankocz (84. minuta).

- Jesteśmy zadowoleni. Bardzo dobrze, że mieliśmy ten mecz, bo w weekend pauzowaliśmy. Niektóre osoby po kwarantannie mogły zagrać w większym wymiarze czasowym. Szczególnie dla tych młodych to był mecz żeby się pokazać, żeby bić się o ten pierwszy skład – dla TV Niebiescy mówił po meczu Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów.

https://www.youtube.com/watch?v=ZRQcHZxKswI

W finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice Niebiescy zmierzą się Pogonią Imielin. Termin spotkania nie jest jeszcze znany.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alojzy lysko

Zmarł Alojzy Łysko, znany piłkarz Ruchu Chorzów...

Ruch chorzow 10

Niespodziewany sparing i… niespodziewana...

Ruch stal

Ślęża oskarża! Ruch Chorzów jest faworyzowany?

Piłka woda

Odwołano mecz Ruchu Chorzów!

Historia ruchu

Niebieskie początki – ukazał się pierwszy tom...

Ruch

Ruch Chorzów w półfinale Pucharu Polski

Ruch chorzow

Ruch Chorzów w półfinale Pucharu 100-lecia...