Ruch Chorzów: STOP okradaniu klubu!

Niebieska eRka należy do spółki Ruch Chorzów SA - przypomina klub z Cichej. Osoby lub firmy, które będą się nią posługiwać bez zgody spółki zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

E Rka

- Wobec osób, firm i innych podmiotów, które będą posługiwać się znakami oraz zastrzeżonymi nazwami bez zgody Spółki, a w szczególności produkować, reklamować i wprowadzać do otwartej sprzedaży przedmioty, na których umieszczone zostały nasze znaki lub nazwy, będą pociągane do odpowiedzialności karnej – informuje Ruch Chorzów.

Klub podkreśla, że posługiwanie się zastrzeżonymi znakami jest przestępstwem, a kupowanie takich nielegalnie wyprodukowanych przedmiotów, to nic innego jak „okradanie Ruchu”. Przypomina też art. 305 ustawy Prawo własności przemysłowej:

  1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
  3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Ruch Chorzów zachęca do kupowania oficjalnych gadżetów i pamiątek

Niebiescy zachęcają do kupowania tylko oficjalnych klubowych gadżetów i pamiątek, które są dostępne w Grzybku na stadionie przy Cichej oraz w eRce przy ul. Jagiellońskiej, a także w oficjalnym sklepie internetowym.

Obecnie – jak informuje klub – toczy się kilkanaście postępowań dotyczących nielegalnego używania „eRki”, bądź zastrzeżonych nazw. Niebiescy dodają, że podobne przypadki można zgłaszać na adres ruch@ruchchorzow.com.pl.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow nowy herb

Nowy herb Ruchu Chorzów i początek Nowej Ery na...

Alojzy lysko

Zmarł Alojzy Łysko, znany piłkarz Ruchu Chorzów...

Ruch lks

Nowy klub partnerski Ruchu Chorzów

Ruch swietochlowice

Świętochłowice grają z Ruchem Chorzów

Mariusz idzik

Najlepszy strzelec Ruchu Chorzów wyłączony co...

Ruch chorzow 9

Ruch Chorzów: Zwycięstwo w przedostatnim sparingu

Ruch chorzow 10

Niespodziewany sparing i… niespodziewana...