Cud się nie wydarzył. Ruch Chorzów spada z Ekstraklasy!

Do niedzieli, 12 maja 2024 r., w Ruchu Chorzów mogli mieć jeszcze nadzieję. Niestety cud się nie wydarzył i Niebiescy spadają z Ekstraklasy. - Jeszcze tu wrócimy – zapowiadają na Cichej.

fot. Ruch Chorzów
Ruch chorzow

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Ekstraklasy Ruch Chorzów miał jeszcze szanse na utrzymanie. Niebiescy musieliby wygrać trzy ostanie mecze, Puszcza Niepołomice trzy przegrać, a Korona Kielce nie wygrać więcej niż jednego spotkania. Wydawało się osiągalne, ale cud się nie zdarzył.

W niedzielę, 12 maja 2024 r., Puszcza Niepołomice wygrała z Wartą Poznań 1:0 i przypieczętowała spadek Ruchu Chorzów. Niebiescy mogą jeszcze zdobyć maksymalnie 9 punktów, a strata do bezpiecznej strefy wynosi teraz 10 „oczek”.

"Jeszcze tu wrócimy"

- Straciliśmy dziś matematyczne szanse na utrzymanie. Z PKO BP Ekstraklasą pożegnamy się wyjazdowymi meczami z Radomiakiem i Koroną oraz spotkaniem z Cracovią na Stadionie Śląskim. Jeszcze tu wrócimy – zapowiadają na Cichej.

Tydzień temu z Ekstraklasą pożeganał się ŁKS Łódź. O utrzymanie walczą jeszcze Puszcza Niepołomice, Cracvia (po 36 punktów) i Korona Kielce (32 punkty). Wszyscy mogą zdobyć jeszcze po sześć punktów.

Mariusz srutwa

Może Cię zainteresować:

„Kibic zawsze powinien wierzyć do końca, co i ja czynię”

Autor: Maciej Poloczek

10/05/2024

Ruch widzew 6

Może Cię zainteresować:

Mecz Ruch Chorzów – Widzew Łódź jednym z europejskich hitów. Więcej kibiców tylko na 6 meczach

Autor: Maciej Poloczek

23/04/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon