Ruch Chorzów przegrał drugi raz z rzędu. Co się dzieje na Cichej? Komentarze po meczu

Po udanym początku sezonu Niebiescy zaliczyli dołek. W sobotę, 23 października 2021 r., w meczu 14. kolejki eWinner 2. ligi Ruch Chorzów przegrał na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 2:0. To druga porażka z rzędu. Co po meczu powiedział trener i zawodnicy zespołu z Cichej?

fot. ruchchorzow.com.pl
Znicz Pruszków Ruch Chorzów

Ponad dwa tygodnie temu Ruch Chorzów był jedynym zespołem na szczeblu centralnym, który w piłkarskich rozgrywkach nie przegrał żadnego meczu. Dziś już niewielu o tym pamięta, bo Niebiescy przegrali już drugi mecz z rzędu i zaliczyli wyraźny dołek.

Znicz Pruszków – Ruch Chorzów 2:0

Chorzowianie przyjechali do Pruszkowa jako faworyt spotkania, ale od początku inicjatywę przejęli gospodarze. W 34. minucie bramkę dla Znicza zdobył Mariusz Gabrych. Po zmianie stron Ruch zaatakował, ale niewiele z tego wychodziło. Wynik meczu po niefortunnej interwencji ustalił Filip Nawrocki, który w 67. minucie skierował głową piłkę do własnej bramki.

- Po takim meczu ciężko złożyć myśli i coś rozsądnego powiedzieć. Gratuluję gospodarzom, bo byli dziś zespołem lepszym, wygrali zasłużenie. Dla nas na pewno nie był to dobry wyjazd. Przegrywamy drugie spotkanie z rzędu i to martwi. Trzeba się wziąć w garść, bo za tydzień kolejny mecz u siebie, niezwykle trudne, z niezwykle wymagającym przeciwnikiem. Najważniejsze, by się wziąć do kupy i zagrać dużo, dużo lepiej, niż w tych dwóch ostatnich spotkaniach – mówił po spotkaniu Jarosław Skrobacz, trener Ruch Chorzów (za ruchchorzow.com.pl).

Łukasz Janoszka: Od początku graliśmy źle

Podobnego zdania co trener są piłkarze Niebieskich. Łukasz Janoszka stwierdził, że zespół od początku grał źle i trzeba wziąć się w garść.

- Trzeba się jak najszybciej obudzić z tej złej dyspozycji, bo wygląda to marnie. Za wcześnie, by mówić o kryzysie. Fakt, przegraliśmy drugi mecz z rzędu po nie najlepszej grze, ale spokojnie. Jesteśmy w dalszym ciągu na drugim miejscu w tabeli i myślę, że nie ma co się załamywać, tylko wziąć do pracy i przełamać tę niemoc – mówił Łukasz Janoszka, pomocnik Ruchu Chorzów (za ruchchorzow.com.pl).

Tomasz Dyr, obrońca Niebieskich, dodał, że w ostatnich meczach zespół jest zbyt bierny, a przeciwnicy zbyt łatwo dochodząc do strzałów. Podkreślił, że do meczu z Olimpią Elbląg podejdą z „chęcią powrotu na zwycięską ścieżkę”.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Olimpia Elbląg Ruch Chorzów

Niebieskim pozostały baraże

Ruch Chorzów Rekord Bielsko Biała

Remis na zakończenie zgrupowania

Ruch Chorzów Wisław Puławy

Sześć goli przy Cichej i pierwsza porażka Ruchu Chorzów

Łukasz Janoszka

„Ecik” zostaje na Cichej. W Ruchu Chorzów będą inne zmiany?

Ruch Chorzów (kibice)

Wielkie Derby Śląska jednak na stadionie przy Cichej

Jarosław Skrobacz i Seweryn Siemianowski

Zwycięski sztab zostaje na Cichej. Będą wzmocnienia

Ruch Pogoń

Trener Ruchu Chorzów niezadowolony z wygranego meczu