Ruch Chorzów powalczy o awans w barażach. Znamy terminy spotkań

W ostatnim spotkaniu Ruch Chorzów zaprzepaścił szansę na bezpośredni awans do 1. ligi. Niebieskim pozostały więc baraże. Wiemy kiedy odbędą się spotkania, ale nie wiadomo z kim zagrają chorzowianie.

fot. FB/Ruch Chorzów
Ruch Chorzów

Końcówka sezonu w wykonaniu Ruchu Chorzów pozostawia wiele do życzenia. Do 32. rundy eWinner 2. ligi na Cichej żyły jednak nadzieje na bezpośredni awans. Niestety Niebiescy po raz kolejny z rzędu bezbramkowo zremisowali, a swój mecz wygrała Chojniczanka Chojnice i zapewniła sobie awans do 1. ligi. Wcześniej zrobiła to Stal Rzeszów. Ruch Chorzów o awans będzie musiał walczyć w barażach.

Nadal nie wiadomo z kim w barażach zagra Ruch Chorzów

O promocję na zaplecze Ekstraklasy będą walczyć zespoły, które po 34. kolejkach będą zajmować miejsca od trzeciego do szóstego. W pierwszych spotkaniach barażowych trzeci zespół w tabeli zagra z szóstym, a czwarty z piątym. Zwycięzcy zmierzą się w decydującym starciu o awans. Każdorazowo gospodarzem spotkań barażowych będą drużyny sklasyfikowane wyżej w tabeli.

I etap

  • 25 maja 2022 r. (środa) godz. 17.45
  • 25 maja 2022 r. (środa) godz. 20.30

Finał

  • 29 maja 2022 r. (niedziela) godz. 17.00

- Niebiescy są już pewni gry w barażach, jednak nie wiemy jeszcze, z którego miejsca do nich przystąpią i gdzie zostanie rozegrane pierwsze (i ewentualnie drugie) spotkanie barażowe. Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Ruch zajmuje trzecie miejsce w tabeli eWinner 2. ligi z przewagą punktu nad Motorem Lublin i pięcioma „oczkami” nad Wigrami Suwałki. To oznacza, że chorzowianie mogą zająć trzecią, czwartą bądź piątą lokatę – informują na Cichej.

Zostały jeszcze dwie kolejki i nie wiadomo kto jeszcze powalczy w barażach. Obecnie szóste miejsce zajmuje Radunia Stężyca (49 pkt.), ale tuż za nią z niewielkimi stratami są: Lech II Poznań (48 pkt), Olimpia Elbląg (46 pkt.) i Garbarnia Kraków (45 pkt.).

Ruch Chorzów w dwóch ostatnich spotkaniach zmierzy się z na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław, a później u siebie z Hutnikiem Kraków.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon