Ruch Chorzów pomaga młodym piłkarkom z Ukrainy

Do Chorzowa przyjechało dziesięć juniorek z Galiczanki Lwów. Transport piłkarek ręcznych z granicy zorganizowały władze KPR Ruch Chorzów. Ukrainkom pomagają partnerzy klubu oraz miejskie instytucje – informuje chorzowski klub. Młode zawodniczki rozpoczęły też treningi w Chorzowie.

fot. KPR Ruch Chorzów
Piłkarki z Ukrainy w KPR Ruch Chorzów

Akcję pomocy piłkarkom z Ukrainy opisał klub na swojej stronie internetowej. Prezes KPR Ruch Chorzów relacjonuje, że to jedna ze znajomych z Ukrainy poprosiła o pomoc w ściągnięciu do Polski młodych zawodniczek, więc zaczęli działać i kilka dni temu wysłali na granicę klubowego busa.

- Piłkarki ze Lwowa czekały na przekroczenie granicy 20 godzin. W nocy zostały wpuszczone do Polski, a kilka godzin później były już w Chorzowie. Cieszymy się, że udało nam się je sprowadzić - mówi Krzysztof Zioło, prezes KPR Ruch Chorzów, cytowany przez klubową stronę.

Zawodniczki Galiczanki Lwów trenują w Chorzowie

W Chorzowie znalazło się dziesięć juniorek Galiczanki Lwów i asystentka trenera. Wszystkie Ukrainki zamieszkały w hotelu, który udostępnił jeden z partnerów klubu. Pomoc zapewnia im także chorzowski MOPS. Zawodniczki rozpoczęły już treningi w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113.

Piłkarki otrzymały wsparcie i – jak informuje klub – same chcą pomagać. Zgłosiły się do pomocy przy sortowaniu darów dla Ukraińców w Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Padel

Ostatni turniej padla w Chorzowie

Jarosław Skrobacz i Seweryn Siemianowski

Zwycięski sztab zostaje na Cichej. Będą wzmocnienia

Ruch Chorzów stadion

Radni zdecydowali w sprawie pieniędzy dla Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów celuje w kolejny awans

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Akademia pilkarska

Powstało Centrum Szkolenia Ruch Chorzów

104866

Mistrzostwa Europy będą na Śląskim