Ruch Chorzów pomaga młodym piłkarkom z Ukrainy

Do Chorzowa przyjechało dziesięć juniorek z Galiczanki Lwów. Transport piłkarek ręcznych z granicy zorganizowały władze KPR Ruch Chorzów. Ukrainkom pomagają partnerzy klubu oraz miejskie instytucje – informuje chorzowski klub. Młode zawodniczki rozpoczęły też treningi w Chorzowie.

fot. KPR Ruch Chorzów
Piłkarki z Ukrainy w KPR Ruch Chorzów

Akcję pomocy piłkarkom z Ukrainy opisał klub na swojej stronie internetowej. Prezes KPR Ruch Chorzów relacjonuje, że to jedna ze znajomych z Ukrainy poprosiła o pomoc w ściągnięciu do Polski młodych zawodniczek, więc zaczęli działać i kilka dni temu wysłali na granicę klubowego busa.

- Piłkarki ze Lwowa czekały na przekroczenie granicy 20 godzin. W nocy zostały wpuszczone do Polski, a kilka godzin później były już w Chorzowie. Cieszymy się, że udało nam się je sprowadzić - mówi Krzysztof Zioło, prezes KPR Ruch Chorzów, cytowany przez klubową stronę.

Zawodniczki Galiczanki Lwów trenują w Chorzowie

W Chorzowie znalazło się dziesięć juniorek Galiczanki Lwów i asystentka trenera. Wszystkie Ukrainki zamieszkały w hotelu, który udostępnił jeden z partnerów klubu. Pomoc zapewnia im także chorzowski MOPS. Zawodniczki rozpoczęły już treningi w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113.

Piłkarki otrzymały wsparcie i – jak informuje klub – same chcą pomagać. Zgłosiły się do pomocy przy sortowaniu darów dla Ukraińców w Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kuba Kurzela

Na Stadionie Śląskim będzie jak na Cichej

Futsal

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Zapisy na Bieg Wiosenny 2022

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Ruch Chorzów wygrał w II lidze

Motor zderzył się z Ruchem. "Niebiescy" w końcu z wygraną

Stadion Ruchu Chorzów

Znamy dokładny termin inauguracji sezonu przy Cichej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden