Ruch Chorzów osłabiony! Mateusz Winciersz przeszedł do Piasta Gliwice

Stało się to, o czym w Chorzowie głośno mówiono już od kilku dni. Mateusz Winciersz, jeden z liderów Niebieskich w rundzie jesiennej, przeszedł do Piasta Gliwice.

Mateusz winciersz

O tym, że Mistrz Polski z 2019 r. kusi utalentowanego pomocnika Ruchu Chorzów pisaliśmy kilka dni temu. „Wini” był jesienią jednym z filarów drużyny z Cichej, strzelił trzy gole i zaliczył sześć asyst. Nie dziwi więc, że zdolnym 20-latkiem zainteresował się klub z Ekstraklasy.

Transfer Mateusza Winciersza został sfinalizowany po długich i trudnych negocjacjach – podkreśla prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski. Dodaje, że to transfer korzystny dla wszystkich stron.

Z III ligi do Ekstraklasy

- Przejście Mateusza z III ligi bezpośrednio do zespołu Ekstraklasy jest dowodem bardzo dobrego szkolenia w naszym Klubie. To pokazuje, że warto grać w Ruchu. Dziękujemy „Winiemu” za wszystkie lata spędzone w Klubie i życzymy powodzenia w kolejnym etapie jego kariery piłkarskiej oraz wykorzystania szansy, którą otrzymał – mówi prezes Niebieskich (za ruchchorzow.com.pl).

Seweryn Siemianowski dodał, że na Cichej intensywnie pracują teraz nad wyłonieniem następcy 20-letniego pomocnika. Sam Mateusz Winciersz podkreśla, że decyzja o przejściu do gliwickiego Piasta nie należała do łatwych.

- Z jednej strony jestem podekscytowany i bardzo zmotywowany do ciężkiej pracy, z drugiej był smutek, bo w tym miejscu jestem od urodzenia. Na dzisiejszym pożegnaniu nie udało się ukryć łez. To świadczy, jak bardzo dobrze się tutaj czułem. Wiele się nauczyłem, zarówno na boisku jak i poza. Trzymam kciuki, by Niebiescy zrealizowali cel założony przed sezonem, a następnie wrócili tam gdzie jest ich miejsce – mówił na pożegnanie „Wini” (za ruchchorzow.com.pl).

Mateusz Winciersz rozegrał w barwach Ruchu Chorzów 44 spotkania

Mateusz Winciersz podziękował także wszystkim trenerom, którzy pomagali mu w piłkarskiej drodze. Wszyscy trenerzy „Winiego”, tak jak i on, związany byli z Chorzowem. Zdolny pomocnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w TS AKS Chorzów, później w UKS Ruch Chorzów. Na Cichą trafił w 2016 r., a rok później zdobył z Niebieskimi wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. W sierpniu 2019 r. zadebiutował w pierwszej drużynie Ruchu Chorzów. Łącznie rozegrał w barwach Niebieskich 44 spotkania (36 w lidze i 8 w Pucharze Polski), w których strzelił 7 bramek.

Kontrakt, który podpisał Mateusz Winciersz, związał go z Piastem Gliwice do 30 czerwca 2023 r., z opcją przedłużenie o kolejne dwa lata.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon