Ruch Chorzów nie zwalnia. Niebiescy rozgromili Zagłębie II Lubin!

Niebiescy wygrali już po raz szósty z rzędu. W zaległym meczu Ruch Chorzów rozgromił Zagłębie II Lubin 4:0 i umocnił się na pozycji lidera.

Mariusz idzik

Rezerwy Zagłębia Lubin na Cichej nie miały żadnych szans. Ruch Chorzów prowadził od 20. minuty, po rzucie karnym pewnie wykorzystanym przez Mariusza Idzika. Najlepszy strzelec Niebieskich dołożył kolejną bramkę z rzutu wolnego w 49. minucie. Zaś w 79. minucie, z rzutu rożnego, trafił do bramki Miedziowych Mateusz Winciersz. Tuż przed końcem spotkania, w 90. minucie, wynik na 4:0 ustalił Michał Mokrzycki.

Łukasz Bereta: Graliśmy z bardzo dobrym rywalem

- Jest satysfakcja. Tym bardziej, że graliśmy z bardzo dobrym rywalem, który pokonał Polonię Bytom czy zremisował ze Ślęzą Wrocław. Zagrał też dobre zawody z Kluczborkiem. Cieszę się, że dobrze weszliśmy w mecz, mimo tego, że w pierwszej połowie nie było takiej przewagi, ale z każdą minutą ta przewaga rosła. Znowu zagraliśmy na zero z tyłu i dobrze presowaliśmy, zamykaliśmy rywali przy ich otwarciu gry – dla TV Niebiescy mówił Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzów umocnił się na pozycji lidera

Ruch Chorzów, po szóstym zwycięstwie z rzędu, umocnił się na pozycji lidera. Niebiescy mają już 5 punktów przewagi nad Ślężą Wrocław i 8 nad Polonią Bytom. W najbliższy weekend zespół z Chorzowa pauzuje. Wrocławianie zagrają na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała, a bytomska Polonia z Foto-Higieną Gać.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch przegrana

Porażka w Goczałkowicach. Przerwana seria Ruchu...

Ruch chorzow

Niebieski walec rozjechał Miedziowych. Ósma...

Ruchchorzow

Ruch Chorzów chce grać do końca. W razie...

Ruch chorzow

Piąte zwycięstwo z rzędu! Niebiescy umocnili...

Derby ruch

Derby dla Ruchu! Niebiescy pokonali ROW Rybnik

Niebiescy

Niebiescy wrócili na pozycję lidera!

Ruch lechia

Powrót formy na Cichej. Ruch Chorzów rozbił...