Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim? Zarząd województwa śląskiego „pozytywnie nastawiony”

Ruch Chorzów jest bezdomny i raczej tak pozostanie przez najbliższe lata. Na razie Niebiescy grają w Gliwicach, ale od przyszłego sezonu mogą grać na Stadionie Śląskim. Zarząd województwa śląskiego jest do tego „bardzo pozytywnie nastawiony”.

fot. Stadion Śląski
Stadion Śląski

Mecz Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków nie zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim, ale od przyszłego sezonu Niebiescy mogą rozgrywać w Kotle Czarownic wszystkie domowe mecze. W miniony czwartek, 6 kwietnia 2023 r., na ten temat rozmawiali przedstawiciele klubu i władz miasta.

Zarząd województwa śląskiego „bardzo pozytywnie nastawiony” do gry Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim

Dziś (wtorek, 11 kwietnia 2023 r.) do Urzędu Miasta Chorzów wpłynęło pismo z informacją, że zarząd województwa śląskiego (Stadion Śląski podlega samorządowi województwa) jest „bardzo pozytywnie nastawiony” do gry Ruchu Chorzów na śląskim gigancie – poinformowali urzędnicy z Chorzowa w mediach społecznościowych.

- Mamy nadzieję, że przy obustronnej otwartości uda nam się w najbliższym czasie doprecyzować ramowe zasady współpracy, co zwieńczone zostanie stosownym porozumieniem pomiędzy naszymi samorządami (…) Jesteśmy pełni optymizmu i nadziei, że tym pomysłem zainteresujemy władze Miasta Chorzów oraz klub Ruch Chorzów, co w niedalekiej przyszłości zaowocuje niezapomnianymi przeżyciami i emocjami sportowymi podczas meczów Niebieskich na Stadionie Śląskim w Chorzowie – cytują pismo ze Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wkrótce w tej sprawie mają się rozpocząć szczegółowe rozmowy. O tym, że Ruchu Chorzów od przyszłego sezonu powinien grać na Stadionie Śląskim już pod koniec marca 2023 r. mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Zaznaczył wtedy, że od 1 maja 2023 r. Stadion Śląski nie będzie już funkcjonował jako spółka, a jednostka budżetowa samorządu województwa. Dzięki temu – jak dodał – łatwiej będzie dojść do porozumienia.

- To jest super pomysł na to, żeby Stadion Śląski raz na dwa tygodnie żył tym, co najlepsze na stadionie, czyli piłką nożną – podkreślił marszałek.

Jakub Chełstowski mówił również, że samorząd regionalny zadba o zabezpieczenie bieżni lekkoatletycznej (z obawy przed jej zniszczeniem nie zorganizowano na stadionie meczu Ruch - Wisła), a klub musi wziąć na siebie koszty ochrony i zabezpieczenia imprez.

Premier Morawiecki obiecał pieniądze na stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Premier Morawiecki obiecał pieniądze na stadion Ruchu Chorzów. Widać, że zbliżają się wybory

Autor: Maciej Poloczek

06/04/2023

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Marszałek Chełstowski: Ruch Chorzów od przyszłego sezonu powinien grać na Stadionie Śląskim

Autor: Maciej Poloczek

27/03/2023

Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów zamknął usta premierowi Morawieckiemu

Autor: Maciej Poloczek

30/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stadion Śląski

Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim?

Gwiazdy lekkoatletyki na Stadionie Śląskim Historyczna obsada memoriału Kamili Skolimowskiej

Historyczna obsada memoriału Kamili Skolimowskiej

Ruszy budowa stadionu Ruchu Chorzów Kotala spotkał się z Morawieckim

Nowy stadion dla Ruchu Chorzów. Rząd ma dołożyć do budowy

Stadion Śląski

Mecz Ruch - Wisła na Stadionie Śląskim? Były prezes jest za

Kuba Kurzela

Na Stadionie Śląskim będzie jak na Cichej

Galacticos Stadionu Śląskiego

Galacticos ze Stadionu Śląskiego

Drużynow Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

Mistrzostwa Europy znów na Stadionie Śląskim