Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim? Zarząd województwa śląskiego „pozytywnie nastawiony”

Ruch Chorzów jest bezdomny i raczej tak pozostanie przez najbliższe lata. Na razie Niebiescy grają w Gliwicach, ale od przyszłego sezonu mogą grać na Stadionie Śląskim. Zarząd województwa śląskiego jest do tego „bardzo pozytywnie nastawiony”.

fot. Stadion Śląski
Stadion Śląski

Mecz Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków nie zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim, ale od przyszłego sezonu Niebiescy mogą rozgrywać w Kotle Czarownic wszystkie domowe mecze. W miniony czwartek, 6 kwietnia 2023 r., na ten temat rozmawiali przedstawiciele klubu i władz miasta.

Zarząd województwa śląskiego „bardzo pozytywnie nastawiony” do gry Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim

Dziś (wtorek, 11 kwietnia 2023 r.) do Urzędu Miasta Chorzów wpłynęło pismo z informacją, że zarząd województwa śląskiego (Stadion Śląski podlega samorządowi województwa) jest „bardzo pozytywnie nastawiony” do gry Ruchu Chorzów na śląskim gigancie – poinformowali urzędnicy z Chorzowa w mediach społecznościowych.

- Mamy nadzieję, że przy obustronnej otwartości uda nam się w najbliższym czasie doprecyzować ramowe zasady współpracy, co zwieńczone zostanie stosownym porozumieniem pomiędzy naszymi samorządami (…) Jesteśmy pełni optymizmu i nadziei, że tym pomysłem zainteresujemy władze Miasta Chorzów oraz klub Ruch Chorzów, co w niedalekiej przyszłości zaowocuje niezapomnianymi przeżyciami i emocjami sportowymi podczas meczów Niebieskich na Stadionie Śląskim w Chorzowie – cytują pismo ze Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wkrótce w tej sprawie mają się rozpocząć szczegółowe rozmowy. O tym, że Ruchu Chorzów od przyszłego sezonu powinien grać na Stadionie Śląskim już pod koniec marca 2023 r. mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Zaznaczył wtedy, że od 1 maja 2023 r. Stadion Śląski nie będzie już funkcjonował jako spółka, a jednostka budżetowa samorządu województwa. Dzięki temu – jak dodał – łatwiej będzie dojść do porozumienia.

- To jest super pomysł na to, żeby Stadion Śląski raz na dwa tygodnie żył tym, co najlepsze na stadionie, czyli piłką nożną – podkreślił marszałek.

Jakub Chełstowski mówił również, że samorząd regionalny zadba o zabezpieczenie bieżni lekkoatletycznej (z obawy przed jej zniszczeniem nie zorganizowano na stadionie meczu Ruch - Wisła), a klub musi wziąć na siebie koszty ochrony i zabezpieczenia imprez.

Premier Morawiecki obiecał pieniądze na stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Premier Morawiecki obiecał pieniądze na stadion Ruchu Chorzów. Widać, że zbliżają się wybory

Autor: Maciej Poloczek

06/04/2023

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Marszałek Chełstowski: Ruch Chorzów od przyszłego sezonu powinien grać na Stadionie Śląskim

Autor: Maciej Poloczek

27/03/2023

Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów zamknął usta premierowi Morawieckiemu

Autor: Maciej Poloczek

30/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon