Ruch Chorzów mistrzem jesieni!

Bramka zdobyta w doliczonym czasie uratowała Niebieskich. Ruch Chorzów pokonał rezerwy Górnika Zabrze i został mistrzem jesieni!

Ruch gornik

Spotkania Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze zawsze budzą emocje. Tym razem jednak Niebiescy podejmowali tylko rezerwy swojego największego rywala. Na Cichej od początku dominował Ruch, ale brak było oczekiwanych efektów. Dopiero w 91. minucie z rzut rożnego dośrodkował Łukasz Janoszka, a piłkę w bramce umieścił głową Patryk Sikora i mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Ruch Chorzów – Górnik II Zabrze 1:0

- Bardzo trudny mecz, ale jeszcze bardziej cieszą te trzy punkty i w kontekście układu tabeli są bardzo ważne (…) To był ostatni mecz tej rundy jesiennej, więc będzie długo pamiętany. Szczęśliwie zdobywamy trzy punkty, więc lepiej będzie nam się przygotowywać do rundy wiosennej – dla TV Niebiescy mówił Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów

https://www.youtube.com/watch?v=8FAKWK4w6O0

Ruch Chorzów przezimuje jako lider tabeli

Na kilka godzin fotel lidera zajęła Polonia Bytom, która pokonała u siebie Stal Brzeg. Miasto pochwaliło się tym nawet w mediach społecznościowych, ale bytomski klub długo się nie nacieszył pierwszym miejscem. Na pierwszym miejscu przezimuje Ruch Chorzów, który ma dwa punkty więcej, ale to właśnie bytomska Polonia będzie głównym rywalem Niebieskich w rundzie wiosennej. Na potknięcie dwóch górnośląskich klubów w walce o awans do II ligi czeka rywal z Dolnego Śląska – Ślęża Wrocław ma do lidera tylko sześć punktów straty.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow 6

Ruch Chorzów ucieka rywalom!

Ruch chorzow druzyna

Zima Niebieskich. Ruch Chorzów przedstawił plan...

Ruch chorzow 1

Jedenaste zwycięstwo z rzędu. Ruch Chorzów...

Ruch chorzow 5

Cztery bramki i czwarte zwycięstwo Ruchu Chorzów!

Ruch chorzow 8

Ruch Chorzów ma problem przed startem ligi

Piotr wyroba ruch chorzow

Pierwsze zimowe wzmocnienie Ruchu Chorzów

Ruch przegrana

Porażka w Goczałkowicach. Przerwana seria Ruchu...