Ruch Chorzów ma problem przed startem ligi

Niebiescy wygrali ostatni sparing przed startem ligi, ale okupili to stratami. Poważnej kontuzji doznał najlepszych strzelec Ruchu Chorzów.

Ruch chorzow 8

Wiosną Ruch Chorzów będzie walczył o awans do II ligi, ale na tydzień przed startem rozgrywek Niebiescy mają problem. W ostatnim meczu kontrolnym, wygranym z Rozwojem Katowice 4:0, poważnej kontuzji doznał Mariusz Idzik, najlepszy napastnik chorzowskiego Ruchu. Z urazem opuścił boisko także Piotr Wyroba, nowy nabytek Niebieskich.

- Straciliśmy może nawet dwóch zawodników, jednego prawdopodobnie na dłużej – Maria. Może to problematyczne w kontekście naszego celu, że nasza kadra może być nie na tyle liczna. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy z trakcie sezonu. Dojdą jeszcze kartki, które będą się nakładać i musimy być na to przygotowani – dla TV Niebiescy mówił po meczu Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów.

Najlepszy napastnik Ruchu Chorzów wyeliminowany co najmniej na miesiąc

Mariusz Idzik doznał urazu kolana bez kontaktu z rywalem. Optymistyczna wersja to uraz łękotki, który oznacza, że najlepszych napastnik Niebieskich będzie miał około miesiąca przerwy w grze. Może to być także zerwanie wiązadeł, a wtedy nie wróci na boisko do końca sezonu. Więcej będzie wiadomo w poniedziałek, po badaniu Mariusza Idzika rezonansem magnetycznym.

W przypadku Piotra Wyroby podejrzewano skręcenie kostki, ale wszystko wskazuje na to, że to tylko silne stłuczenie. Nowy nabytek Ruchu powinien być więc gotowy do gry przed startem rundy wiosennej. Niebiescy pierwszy mecz zagrają w sobotę, 6 marca. Będą gościć u siebie Polonię-Stal Świdnica.

https://www.youtube.com/watch?v=PBr8hMRdZHw

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon