Ruch Chorzów ma nowego bramkarza. Kto to taki?

Niebiescy pozyskali nowego bramkarza. We wtorek, 20 lipca 2021 r., umowę z Ruchem Chorzów podpisał 20-letni Maciej Styrczula.

Maciej Styrczula i Seweryn Siemianowski

Maciej Styrczula ubiegły sezon spędził w Podhalu Nowy Targ gdzie był podstawowym bramkarzem. Działacze chorzowskiego Ruchu chcieli go pozyskać już zimą, ale wtedy nie udało się dogadać z klubem z Nowego Targu. Teraz 20-letni bramkarz podpisał z Niebieskim roczną umowę z opcją przedłużenia na kolejnych 12 miesięcy.

- Bardzo się cieszę, ze mogę dołączyć do zespołu Niebieskich. Z jednej strony jest to dla mnie duże wyróżnienie, a z drugiej wyzwanie, które na pewno daje motywację do pracy na treningach. Jestem podekscytowany tym, jak wielu kibiców ma Ruch, ilu ludzi pomaga i wspiera ten Klub. Chciałbym zaliczyć jak najwięcej występów i pomagać drużynie w każdym meczu w walce o 3 punkty. Nie mogę się już doczekać pierwszego spotkania – podkreśla Maciej Styrczula (za ruchchorzow.com.pl).

Ruch Chorzów ma więc teraz trzech bramkarzy. Podstawowym jest Jakub Bielecki, a Maciej Styrczula o miejsce w składzie będzie rywalizował z Tomaszem Nowakiem.

Pięciu zawodników Ruchu Chorzów otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów

Na dziesięć dni przed startem nowego sezonu 2. ligi pięciu zawodników Ruchu Chorzów otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Na liście transferowej znaleźli się: Mateusz Duchowski, Kamil Lech, Mateusz Lechowicz, Tomasz Mamis i Jakub Rudek. Ponadto Niebiescy gotowi są wypożyczyć 19-letniego napastnika, Kamila Swikszcza.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Filip Nawrocki i Seweryn Siemianowski

Ruch Chorzów wzmacnia defensywę

Ruch Chorzów Daniel Szczepan

Ruch Chorzów wzmacnia ofensywę

Marcin Michalik i Seweryn Siemianowski

Miasto kupuje kolejne akcje Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów Śląsk Świętochłowice

Niebiescy strzelili 6 bramek… ale trener był niezadowolony!

Chorzów Rynek lodowisko

Jak będą działać lodowiska i baseny w okresie świątecznym?

PTW Revolucja

W Chorzowie odbędzie się gala pro wrestlingu!

Chorzow rower

Chorzów walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021