Ruch Chorzów ma 100 lat! Niebiescy świętują mimo pandemii koronawirusa

Dziś niebieski jubileusz! Ruch Chorzów planował huczne obchody 100-lecia klubu, ale pandemia koronawirusa wszystko zmieniła. Niebiescy świętują więc przede wszystkim wirtualnie.

Ruch flaga

20 kwietnia 1920 r. - tę datę zna każdy kibic chorzowskiego Ruchu. Tego dnia w Bismarckhütte (historyczna nazwa to Wielkie Hajduki, a dziś Chorzów Batory) odbyło się zgromadzenie założycielskie klubu sportowego Ruch. Pierwszy mecz Niebiescy rozegrali niecałe dwa tygodnie później i było to zarazem pierwsze zwycięstwo Ruchu. Później sukcesów było sporo – m.in. 14 tytułów Mistrza Polski i 3 Puchary Polski. Choć dziś Ruch Chorzów jest daleko poza piłkarską ekstraklasą, to Niebiescy się nie poddają, a dziś przede wszystkim świętują!

Ruch Chorzów świętuje wirtualnie

W planie dnia wirtualnych obchodów 100-lecia chorzowskiego Ruchu znalazło się m.in. orędzie prezesa klubu, wspólnie odśpiewanie hymnu Niebieskich czy transmisja mszy św. w intencji Ruch Chorzów.

- Nam wszystkim życzę wytrwałości, konsekwencji, sił i zdrowia do działania. Ruch w swoje setne urodziny nie jest tam, gdzie być powinien, ale też w drugie stulecie wchodzimy z optymizmem (…) W drodze na szczyt nikt z nas nie może być zdziwiony, że mamy pod górę. Wierność i oddanie naszych kibiców jest największym kapitałem tego klubu – podkreślił dziś prezes Ruchu Chorzów, Siemianowski.

Niebiesko-biała flaga nad Szybem Prezydent

Na szczycie Szybu Prezydent pojawiła się dziś niebiesko-biała flaga, a Poczta Polska wprowadziła do emisji znaczek z okazji 100-lecia Ruchu Chorzów. Przez cały dzień na Cichą napływają także życzenia.

- Ponieważ historia lubi się powtarzać, nie mam nic przeciwko temu, żeby w 2027 r. była Ekstraklasa, a od 2033 do 2039 sześć tytułów Mistrza Polski – mówił aktor i kabareciarz Bogdan Kalus.

- Życzę Ruchowi żeby był znów najwspanialszą, najlepszą drużyną w Polsce – dodał językoznawca prof. Jan Miodek.

- Będzie tylko lepiej – 14 mistrzów to dopiero początek wspaniałej, następnej historii – podkreślił pisarz Wojciech Kuczok.

Dziś jeszcze klub m.in. zaprezentuje „Jedenastkę stulecia” wybraną przez kibiców Niebieskich, a o godz. 19.20 odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Ruch to Ludzie”.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon