Ruch Chorzów ma 100 lat! Niebiescy świętują mimo pandemii koronawirusa

Dziś niebieski jubileusz! Ruch Chorzów planował huczne obchody 100-lecia klubu, ale pandemia koronawirusa wszystko zmieniła. Niebiescy świętują więc przede wszystkim wirtualnie.

Ruch flaga

20 kwietnia 1920 r. - tę datę zna każdy kibic chorzowskiego Ruchu. Tego dnia w Bismarckhütte (historyczna nazwa to Wielkie Hajduki, a dziś Chorzów Batory) odbyło się zgromadzenie założycielskie klubu sportowego Ruch. Pierwszy mecz Niebiescy rozegrali niecałe dwa tygodnie później i było to zarazem pierwsze zwycięstwo Ruchu. Później sukcesów było sporo – m.in. 14 tytułów Mistrza Polski i 3 Puchary Polski. Choć dziś Ruch Chorzów jest daleko poza piłkarską ekstraklasą, to Niebiescy się nie poddają, a dziś przede wszystkim świętują!

Ruch Chorzów świętuje wirtualnie

W planie dnia wirtualnych obchodów 100-lecia chorzowskiego Ruchu znalazło się m.in. orędzie prezesa klubu, wspólnie odśpiewanie hymnu Niebieskich czy transmisja mszy św. w intencji Ruch Chorzów.

- Nam wszystkim życzę wytrwałości, konsekwencji, sił i zdrowia do działania. Ruch w swoje setne urodziny nie jest tam, gdzie być powinien, ale też w drugie stulecie wchodzimy z optymizmem (…) W drodze na szczyt nikt z nas nie może być zdziwiony, że mamy pod górę. Wierność i oddanie naszych kibiców jest największym kapitałem tego klubu – podkreślił dziś prezes Ruchu Chorzów, Siemianowski.

Niebiesko-biała flaga nad Szybem Prezydent

Na szczycie Szybu Prezydent pojawiła się dziś niebiesko-biała flaga, a Poczta Polska wprowadziła do emisji znaczek z okazji 100-lecia Ruchu Chorzów. Przez cały dzień na Cichą napływają także życzenia.

- Ponieważ historia lubi się powtarzać, nie mam nic przeciwko temu, żeby w 2027 r. była Ekstraklasa, a od 2033 do 2039 sześć tytułów Mistrza Polski – mówił aktor i kabareciarz Bogdan Kalus.

- Życzę Ruchowi żeby był znów najwspanialszą, najlepszą drużyną w Polsce – dodał językoznawca prof. Jan Miodek.

- Będzie tylko lepiej – 14 mistrzów to dopiero początek wspaniałej, następnej historii – podkreślił pisarz Wojciech Kuczok.

Dziś jeszcze klub m.in. zaprezentuje „Jedenastkę stulecia” wybraną przez kibiców Niebieskich, a o godz. 19.20 odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Ruch to Ludzie”.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Hutnik Kraków

Baraże na Cichej

Bieg wiosenny

Bieg Wiosenny 2022 ze wspólnym startem

Chiliński Siemianowski

Transfer po raz trzeci. Nastoletni napastnik w Ruchu

Chorzowskie piwo Ruchu Chorzów

Nawarzyli sobie piwa. Ruch Chorzów zarabia na Chorzowskim!

Koszykówka

Silesia Basket na Stadionie Śląskim

Orlen Memorial Kusocinskiego Patrykobek fot Pawel Skraba 02

Memoriał Kusocińskiego. Stadion Śląski znowu dodał skrzydeł

Ruch chorzow 1

Jedenaste zwycięstwo z rzędu. Ruch Chorzów...