Ruch Chorzów finale baraży o 1. ligę. W niedzielę mecz z Motorem Lublin

Po ciężkim boju Niebiescy pokonali Radunię Stężyca i zameldowali się w finale baraży o 1. ligę. W niedzielę, 29 maja 2022 r., podejmą na Cichej Motor Lublin.

Ruch Chorzów

Takich emocji na Cichej nie było już dawno. Ruch Chorzów w pierwszej rundzie baraży o awans do 1. ligi podejmował Radunię Stężyca. Choć Niebiescy byli faworytem tego spotkania, to goście nie ustępowali.

Chorzowianie strzelali, ale piłka przechodziła obok bramki. I tak przez blisko 120 minut. Gdy zanosiło się już na rzuty karne, w 118. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Janoszki z rzutu wolnego, celną główką popisał się Daniel Szczepan. To był go na miarę finału!

- Musimy tonować nastroje, znów się wyciszyć, zregenerować. To dopiero pierwsza połowa, druga w niedzielę – mówił po meczu Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów.

Finał baraży o 1. ligę. Ruch Chorzów – Motor Lublin

W drugim meczu pierwszej rundy baraży Wigry Suwałki podejmowały Motor Lublin. Goście nie dali szans zespołowi z Podlasia. Motor rozbił Wigry 4:0 i zmierzy się z Ruchem w finale baraży. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 29 maja 2022 r., na stadionie przy Cichej o godz. 17:00.

Sprzedaż biletów na finałowe spotkanie ruszyła wczoraj w nocy, a już po dwóch godzinach sprzedanych było półtora tysiąca. - Nie zostawiajcie zakupu wejściówki na ostatnią chwilę. Spodziewamy się bardzo wysokiej frekwencji, co będzie generować kolejki przy kasach. Nie trać czasu, kup bilet wcześniej! - apelują na Cichej.