Ruch Chorzów dostanie 1,1 mln zł z kasy miasta

Na ostatniej sesji chorzowskiej Rady Miasta zdecydowano o wykupie przez miasto akcji spółki Ruch Chorzów za kwotę 1,1 mln złotych. To środki, które wcześniej zaplanowano w budżecie na promocję Chorzowa poprzez sport.

Ruch foto

W tym roku na promocję miasta poprzez sport zaplanowano w Chorzowie 2 mln złotych. Działania miały obejmować przede wszystkim promocję na obiektach sportowych czy koszulkach zawodników, a konkursowe wymagania mógł spełnić jedynie Ruch Chorzów. Pandemia koronawirusa i zawieszenie piłkarskich rozgrywek spowodowały, że ograniczono się do promocji w internecie, na co przeznaczono tylko 300 tys. złotych (o czym pisaliśmy TUTAJ).

– Kwota wyznaczona na promocję była już przez klub zabudżetowana po stronie przychodów. Dzisiaj nie jest możliwa do przekazania w tej formule, jaka była pierwotnie zaplanowana. Stąd to alternatywne rozwiązanie, aby zamiast promocji zakupić akcje. Dzisiaj mamy gwarancje, że te środki trafią do kasy Klubu – wyjaśniał podczas sesji prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Za przekazaniem 1,1 mln zł na akcje Ruchu Chorzów głosowali wszyscy radni

Uchwała o przeznaczeniu 1,1 mln złotych na wykup akcji Ruchu Chorzów została przyjęta jednogłośnie. Za głosowało 21 chorzowskich radnych.

- Gdyby nie pandemia koronawirusa normalnie realizowalibyśmy promocję miasta. Znaków zapytania dotyczących nowego sezonu jest jednak zbyt dużo. Mam tu na myśli termin startu rozgrywek, czy możliwość udziału publiczności w spotkaniach ligowych. Co warte podkreślenia, dzisiejsza decyzja zapadła jednogłośnie. To potwierdza, że Rada Miasta dostrzega zmiany, do jakich doszło przy Cichej i docenia naszą pracę, za co dziękujemy – mówił prezes Niebieskich, Seweryn Siemianowski.

Z kwoty pierwotnie przeznaczonej na promocję miasta pozostało jeszcze 600 tys. złotych. Te pieniądze mają być przeznaczone na kolejny konkurs na promocję miasta i z pewnością także trafią do Ruchu Chorzów.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon