Ruch Chorzów dostał rządowe wsparcie

Niebiescy skończyli miniony rok z dodatkową kasą na koncie. Ruch Chorzów dostał blisko 280 tys. zł z rządowej tarczy antykryzysowej.

Ruch chorzow stadion

Choć Ruch Chorzów jest już w lepszej sytuacji finasnowej niż kilkanaście miesięcy temu, to na Cichej przyda się każdy grosz. Chorzowski klub z pewnością ucieszył więc noworoczny „prezent”. Zarząd Ruchu Chorzów S.A. poinformował, że 31 grudnia 2020 r. otrzymał od Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. decyzję o pozytywnej weryfikacji „spełnienia przez spółkę warunków otrzymania subwencji finansowej”.

Ruch Chorzów dostał blisko 280 tys. zł wsparcia

- PFR w dniu 31.12.2020 r. podjął decyzję o wypłacie subwencji finansowej w kwocie 279 364,00 zł (słownie: dwieście siedemdziesiąt dziewięć tysięcy trzysta sześćdziesiąt cztery PLN 00/100), będącej całkowitą wnioskowaną przez Spółkę kwotą subwencji finansowej – czytamy w komunikacie zarządu spółki Ruch Chorzów.

O Niebieskich nie zapominają także kibice. Po koniec minionego roku o kolejnym wsparciu dla kubu zdecydowali członkowie stowarzyszenia Wielki Ruch. Kwotą 20 tys. zł postanowili dofinansować sześciodniowe zgrupowanie Ruchu Chorzów, które odbędzie się w lutym w Nowym Targu.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow historia

„Historia Ruchu Chorzów” Sportową Książką Roku!

Ruch chorzow

Wielki Ruch wspiera Ruch Chorzów

Ruch lks

Nowy klub partnerski Ruchu Chorzów

Ruch swietochlowice

Świętochłowice grają z Ruchem Chorzów

Ruch chorzow 10

Niespodziewany sparing i… niespodziewana...

Historia ruchu chorzow

„Historia Ruchu Chorzów” może zostać sportową...

Ruch szombierki

Wygrany sparing Ruchu Chorzów