Ruch Chorzów chce grać do końca. W razie przerwania rozgrywek nie będzie awansu!

Coraz częściej słychać, że w Polsce ponownie może zostać wprowadzony szeroki lockdown. Co może oznaczać także przerwanie rozgrywek piłkarskich. W takim przypadku Ruch Chorzów, choć jest liderem tabeli, nie awansuje!

Ruchchorzow

Regulamin rozgrywek zablokuje awans Ruchu Chorzów?

W minioną sobotę, 31 października, Ruch Chorzów rozgromił Gwarka Tarnowskie Góry i zaliczył siódme zwycięstwo z rzędu. Po 14 spotkaniach Niebiescy mają 35 punktów i są liderem III grupy III ligi. Coraz częściej słychać jednak o zawieszeniu rozgrywek w niższych ligach piłkarskich. Jeżeli sezon zostanie teraz przerwany, to Ruch Chorzów znów nie awansuje do II ligi! Do regulaminu rozgrywek wprowadzono bowiem punkt dotyczący m.in. epidemii.

- W sytuacji braku możliwości dokończenia rozgrywek ze względu na siły wyższe, np. ogłoszenie stanu epidemii na terenie kraju, itp. po rozegraniu mniej niż 50% spotkań całego sezonu, wyniki wszystkich rozegranych dotychczas meczów zostaną anulowane, a kolejność drużyn w tabeli końcowej nie będzie ustalana – czytamy w regulaminie.

Trener Ruchu: Mam nadzieję, że będziemy grać cały czas

Na Cichej obawiają się powtórki z ubiegłego sezonu, kiedy Niebiescy także walczyli o awans. Z powodu epidemii koronawirusa rozgrywki przerwano w momencie kiedy Ruch Chorzów był na trzeciej pozycji. Do wyższej lasy rozgrywkowej awansowały wtedy rezerwy Śląska Wrocław, a chorzowski Ruch pozostał w III lidze. Teraz, choć Niebiescy prowadzą w tabeli, znów może ich ominąć awans. Po zwycięskim meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry był o to pytany Łukasz Bereta, trener Niebieskich.

- Mam nadzieję, że będziemy grać cały czas. Jesteśmy rozpędzeni. Wygrywamy, można powiedzieć, każdy mecz. Każdy mecz, który był rozgrywany w październiku został wygrany, więc mam nadzieję, że będziemy grać aż do Górnika i cały czas będzie zwycięsko – mówił dla TV Niebiescy trener Ruchu.

https://www.youtube.com/watch?v=HM2eY29GJow

Mecz z rezerwami Górnika Zabrze, o którym mówił Łukasz Bereta, to ostanie spotkanie rundy jesiennej i zaplanowane jest na 28 listopada. Wcześniej Niebieskich czekają mecze z: Miedzią II Legnica (7 listopada), Pniówkiem 74 Pawłowice (14 listopada) i LKS-em Goczałkowice (21 listopada).

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon