Ruch Chorzów będzie świętować awans już 2 czerwca 2021 r.?

Ruch Chorzów jest o krok do awansu. W środę, 2 czerwca 2021 r., podejmuje u siebie rezerwy Miedzi Legnicy i może już świętować wejście do eWinner 2. Ligi. Co muszą zrobić piłkarze Niebieskich, by po meczu otworzyć szampany?

Ruch chorzow zespol

Do końca rozgrywek w 3. grupie 3. ligi pozostały jeszcze cztery kolejki. Ruch Chorzów przed spotkaniem z Miedzią Legnica ma 12 punktów przewagi na drugą w tabeli Polonią Bytom, która teoretycznie może odebrać Niebieskim awans.

Do awansu Niebieskim wystarczy remis

Żeby świętować awans już 2 czerwca 2021 r. wystarczy, że Ruch Chorzów zremisuje z Miedzią II Legnica. Niebiescy będą mieć wtedy 87 punktów. Jeśli Polonia Bytom, która też gra w środę, wygra będzie ich miała 77. W trzech ostatnich kolejkach może zdobyć maksymalnie 9 punktów, więc nie będzie miała szans dogonić Ruchu Chorzów.

Gdyby Niebiescy przegrali, a Polonia wygrała, to ma szanse wyrównać. Wtedy jednak decydować będzie korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach całego cyklu rozgrywek. Na ten moment zdecydowanie lepiej w tym przypadku wypada Ruch Chorzów.

Na Cichej szykuje się feta?

Mecz Ruchu Chorzów z Miedzią II Legnica rozpoczyna się o godz. 18.00, ale klub z Cichej zachęca kibiców przy przyszli wcześniej i… zostali dłużej. Już od godz. 16.00 czynna będzie strefa gastronomiczna, która pozostanie otwarta po ostatnim gwizdku.

- Dlatego zachęcamy do pozostania na Cichej po zakończeniu meczu. Mamy nadzieję, że dziś będzie okazja do wspólnego świętowania – czytamy na klubowej stronie.

Klub prosi, by nie wbiegać na murawę

Na Cichej proszą także, by w przypadku przypieczętowania awansu Ruchu Chorzów do 2. ligi kibice – w porywie emocji i radości - nie wbiegali na murawę po końcowym gwizdku. Jest to traktowane jako przestępstwo, za które grożą konsekwencje dla klubu oraz dla sprawcy.

- Zależy nam, byśmy wszyscy mogli spotykać się na Cichej na kolejnych meczach, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tak długo czekaliśmy na Wasz powrót na trybuny – mówią w klubie.

Po końcowym gwizdku piłkarze tradycyjnie podejdą pod „młyn”, „dziesionę” i sektor rodzinny. Będzie więc okazja do wspólnego świętowania.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow awans

Ruch Chorzów awansował do 2. ligi!

Ruch Chorzów. Festyn na Cichej

Pożegnanie 3. ligi. Festyn na Cichej

Stadion Ruchu Chorzów

Zamknięto stadion Ruchu Chorzów

Nowy stadion Ruchu Chorzów wizualizacja

Co z nowym stadionem Ruchu? Znalazł się w budżecie Chorzowa

Ruch chorzow lks

Porażka na pożegnanie 3. ligi przy Cichej

Ruch chorzow kibice

Zaszczepieni wejdą na mecz Ruchu Chorzów poza limitem

Ruch chorzow 1

Jedenaste zwycięstwo z rzędu. Ruch Chorzów...