Ruch Chorzów będzie świętować awans już 2 czerwca 2021 r.?

Ruch chorzow zespol

Ruch Chorzów jest o krok do awansu. W środę, 2 czerwca 2021 r., podejmuje u siebie rezerwy Miedzi Legnicy i może już świętować wejście do eWinner 2. Ligi. Co muszą zrobić piłkarze Niebieskich, by po meczu otworzyć szampany?

Do końca rozgrywek w 3. grupie 3. ligi pozostały jeszcze cztery kolejki. Ruch Chorzów przed spotkaniem z Miedzią Legnica ma 12 punktów przewagi na drugą w tabeli Polonią Bytom, która teoretycznie może odebrać Niebieskim awans.

Do awansu Niebieskim wystarczy remis

Żeby świętować awans już 2 czerwca 2021 r. wystarczy, że Ruch Chorzów zremisuje z Miedzią II Legnica. Niebiescy będą mieć wtedy 87 punktów. Jeśli Polonia Bytom, która też gra w środę, wygra będzie ich miała 77. W trzech ostatnich kolejkach może zdobyć maksymalnie 9 punktów, więc nie będzie miała szans dogonić Ruchu Chorzów.

Gdyby Niebiescy przegrali, a Polonia wygrała, to ma szanse wyrównać. Wtedy jednak decydować będzie korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach całego cyklu rozgrywek. Na ten moment zdecydowanie lepiej w tym przypadku wypada Ruch Chorzów.

Na Cichej szykuje się feta?

Mecz Ruchu Chorzów z Miedzią II Legnica rozpoczyna się o godz. 18.00, ale klub z Cichej zachęca kibiców przy przyszli wcześniej i… zostali dłużej. Już od godz. 16.00 czynna będzie strefa gastronomiczna, która pozostanie otwarta po ostatnim gwizdku.

- Dlatego zachęcamy do pozostania na Cichej po zakończeniu meczu. Mamy nadzieję, że dziś będzie okazja do wspólnego świętowania – czytamy na klubowej stronie.

Klub prosi, by nie wbiegać na murawę

Na Cichej proszą także, by w przypadku przypieczętowania awansu Ruchu Chorzów do 2. ligi kibice – w porywie emocji i radości - nie wbiegali na murawę po końcowym gwizdku. Jest to traktowane jako przestępstwo, za które grożą konsekwencje dla klubu oraz dla sprawcy.

- Zależy nam, byśmy wszyscy mogli spotykać się na Cichej na kolejnych meczach, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tak długo czekaliśmy na Wasz powrót na trybuny – mówią w klubie.

Po końcowym gwizdku piłkarze tradycyjnie podejdą pod „młyn”, „dziesionę” i sektor rodzinny. Będzie więc okazja do wspólnego świętowania.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow awans

Ruch Chorzów awansował do 2. ligi!

Ruch Chorzów. Festyn na Cichej

Pożegnanie 3. ligi. Festyn na Cichej

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów: Premia za awans

Łukasz Bereta

Trener Łukasz Bereta odchodzi z Ruchu Chorzów!

Ruch chorzow lks

Porażka na pożegnanie 3. ligi przy Cichej

Koszulka Ruch Chorzów w drodze do celu

Koszulki dla kibiców Ruchu Chorzów z okazji awansu

Ruch chorzow 13

Szalona końcówka meczu. Ruch Chorzów pokonał Ślęzę Wrocław!