Ruch Chorzów awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski

Niebiescy wrócili po trzech latach do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Wrócili i pokazali na co ich stać. We wtorek, 26 lipca 2022 r., w rundzie wstępnej pewnie pokonali Znicz Pruszków i awansowali do pierwszej rundy.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów awansował do 1 rundy Pucharu Polski

Ruch Chorzów gładko awansował do 1. rundy Fortuna Pucharu Polski. Pokonał na Cichej drugoligowy Znicz Pruszków 2:0. To zespół, z którym w poprzednim sezonie eWinner 2. ligi Niebiescy nie potrafili wygrać.

„Ruch Chorzów jest dużo lepszym zespołem niż trzy miesiące temu”

Pozytywną zmianę zauważył trener gości, Mariusz Misiura, który stwierdził, że to „fajna drużyna, która z tygodnia na tydzień pewnie będzie grała coraz lepiej”.

- Uważam, że Ruch Chorzów jest dużo lepszym zespołem, jeśli chodzi o organizację i jakość, niż te trzy miesiące temu – mówił na konferencji po meczu.

Ruch Chorzów – Znicz Pruszków 2:0

W meczu ze Zniczem nie zagrał najmocniejszy skład Niebieskich. Kilku zawodników odpoczywało po ligowym spotkaniu z Chrobrym Głogów. Na pierwszą bramkę trzeba było długo czekać. W 42. minucie celnie uderzył z dystansu Tomasz Foszmańczyk, a w 63. minucie wynik na 2:0 ustalił Mikołaj Kwietniewski.

- W pierwszej połowie szukaliśmy swojego tempa. Znicz był dość nisko ustawiony, my próbowaliśmy rozpracować ich defensywę i znaleźć drogę do ich bramki. Fajnie się stało, że Tomek (Foszmańczyk – red.) uderzył z dystansu i piękną bramkę trafił. W drugiej połowie więcej miejsca się stworzyło, mogliśmy swobodnie operować piłką i mieć kontrolę nad meczem – dla Ruch TV mówił po spotkaniu Mikołaj Kwietniewski, strzelec drugiej bramki.

Losowanie par następnej rundy Pucharu Polski odbędzie się w najbliższy piątek, 29 lipca 2022 r. Mecze zaplanowano na przełomie sierpnia i września, a finał 2 maja 2023 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon